Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Про це йдеться в резолюції, за яку одностайно проголосували учасники форуму: громадські, культурні, наукові діячі, а також ветерани московсько-української війни.

У резолюції також зазначено вимогу забезпечити державницьку мовну модель освітнього процесу.

Окрім того, проект, підготовлений до початку форуму, доповнили двома вимогами:

– позбавити звання Героя України Сергія Ківалова;

– відправити у відставку з посади міністра освіти Лілію Гриневич.

З відповідною резолюцією учасники зібрання вирушили до Кабінету Міністрів, де провели пікетування.

Мітингувальники делегували народних депутатів Андрія Іллєнка та Олександра Марченка передати резолюцію уряду. 

Нагадаємо, сьогодні, 8 травня, у столиці стартував Всеукраїнський громадський форум «За українську мову!». На захід зібралося близько 300 громадських, культурних та наукових діячів з усіх областей України, а також учасники російсько-української війни, представники політичних партій, урядовці, народні депутати.

Ініціювали форум Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» спільно з Науково-дослідним існтитутом українознавства МОН України.

Під час відкриття співорганізатор форуму директор НАЦ «УССД» Юрій Сиротюк пояснив, чому аналітичний центр, який спеціалізується на стратегічних безпекових дослідженнях, ініціював проведення мовного форуму.

За його словами, мова – це «ключовий фактор національної безпеки, міцності держави та єдності нації».

Серед присутніх на події – також письменниця Лариса Ніцой, директор Інституту української мови Національної академії наук України Павло Гриценко, народний депутат Андрій Іллєнко та керівник Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА Теодор Дячун.

 

«Вголос»