Грузія вимагає визнати офіційно Росію окупантом

Грузія вимагає визнати офіційно Росію окупантом

Міжнародні суди повинні визнати Росію агресором та окупантом, щодо воєнних дій Кремля 10 років тому в Абхазії та Південній Осетії. На цьому наполягає Грузія у Страсбурзі та Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Про це заявила міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані, передає «Грузія Онлайн».

«Наша позиція єдина і незмінна: Росія почала війну проти Грузії», - оцінила міністр юстиції події 10-річної давності.

За її словами, таку позицію Тбілісі захищає в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі і в Гаазькому суді.

Зокрема, вона, повідомила, що в травні під час відкритого засідання в Страсбурзі грузинська сторона представила дані з радарів, згідно з якими весь суверенний повітряний простір Грузії було буквально забито російськими літаками, в той час як жодного грузинського літака у небі на той момент не було.

«Ми представили також різні докази військового і цивільного характеру, які підтвердили, що Росія вторглася в Грузію, в тому числі на територію країни, а не тільки в повітряний простір. Ми, грузинська сторона, зробили все, щоб хоча б тимчасово відступити назад від лінії конфлікту, намагаючись уникнути більшого числа жертв», - додала Цулукіані.

За словами міністра, вона налаштована оптимістично, оскільки вірить, що дуже швидко вперше в історії Грузії буде прийнято судове рішення, яке назве Росію окупантом. На думку Цулукіані, це має полегшити для майбутніх поколінь об'єднання Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram