Гуманітарна комісія ЛМР наразі не дозволила маніпуляцій з дитсадком «Дивосвіт»

Комісія гуманітарної політики Львівської міськради розглянула проект ухвали про передачу частини відновлених приміщень ДНЗ№42 «Дивосвіт» дитсадку №21. Аргументів управління для прийняття цього, не до кінця зрозумілого та логічного рішення, депутатам не вистачило, відтак вони перенесли розгляд цього питання.

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Нагадаємо, управління освіти виявило намір передати частину відновлених приміщень дитсадка № 42 «Дивосвіт» на вул. Сміливих в оренду іншому дитсадку. Не зупинило управління й те, що обидва дошкільні навчальні заклади знаходяться в різних районах – Франківському і Галицькому відповідно. В.о. управління освіти Зоряна Довганик таке рішення мотивує тим, що у дитсадка №21 є потреба у додаткових групах,  тоді як в дитсадка №42 такої потреби немає. Тим часом завідувач ДНЗ№42 Наталія Заранська пояснила, що управління завідомо надає недостовірну інформацію, адже у них на електронній черзі так само стоять діти. Фактично, є 107 дітей при нормі 80 дітей на ці 4 відновлені групи. Депутатів також зацікавило, чому пріоритет надають саме садочку№21, а не, скажімо, сусіднім садочкам у цьому ж районі №№ 37 63 чи іншим, невже у них немає потреби? На що Зоряна Довганик відповіла, що до них звернувся саме 21 садок. У ДНЗ №42 вбачають у таких намірах ознаки корупційного злочину. 

Більше того, як з’ясувалося під час розгляду цього питання, управління освіти до сих пір немає декларації про завершення ремонтних робіт у цих групах, однак вже підготувало проект ухвали про їх передачу в оренду. Керівник ДНЗ №42 додала, що ці приміщення є частиною цілісного майнового комплексу, тому передавати їх в оренду є неприпустимо.

Член гуманітарної комісії, депутат Ігор Дякович запропонував перенести розгляд цього питання. За словами депутата, коли виділялися кошти на ремонт цих приміщень, у бюджеті чітко було прописано, що це відновлення груп ДНЗ№42. Тому, яким чином вони стали «вільними», невідомо.  Окрім того виникають правові колізії і з поділом цілісного майнового комплексу, тому Ігор Дякович наголосив, що тут потрібна юридична оцінка.

«Наприклад, як батькові, мені було б цілком фіолетово в садочок з яким номером  віддавати дитину. Якщо мені скажуть, що в садку №21 немає вільних місць, а є в садку 42, хіба це щось змінило б? Приміщення і локація одні й ті самі, яка різниця, який там стоїть номер садку?», – наголосив депутат. Члени батьківського комітету садку №42 також наголосили, що вони не бачать жодної логіки в рішеннях чиновників. Для чого у відремонтовані приміщення «вселяти» інший садок, як потім ділити спільну кухню, спортзал і так далі? «Адже навіть, якщо теоретично залишаться не заповненими місця дітьми з черги дитсадка №42, їх можна запросто заповнити іншими дітьми, які стоять у чергах в інші заклади», – наголошують батьки.

Відтак члени комісії таки перенесли розгляд цього питання. Паралельно вони домовилися наступного вівторка виїхати у дитсадок «21 і дитсадок №42 та подивитися на картину зсередини. А також ознайомитися з електронною чергою в обидва садки.

Нагадаємо, раніше батьків, що стоять в електронній черзі у ДНЗ№42 «Дивосвіт» у м. Львів, приголомшило рішення депутатської комісії з питань комунальної власності, яка підтримала проект ухвали про передачу частини відновлених приміщень дитсадка №42 в оренду іншому дитсадку – №21. 

Також колектив працівників, батьків, та адміністрація дошкільного навчального закладу№42 поширили звернення, в якому наголосили: ми вкрай обурені діями чиновників від освіти, які таємно від колективу та  керівника підготували звернення ще від 1 вересня 2016 року «Про надання в оренду ДНЗ №21 нежитлових приміщень ДНЗ№42 , загальною площею 889,1 кв м, які «є вільними, не використовують і не задіяні.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram