Іспанія знову розслідуватиме катастрофу українського Як-42

Знайти винних у катастрофі українського Як-42, яка трапилася у 2003 році в Туреччині, уже вдруге спробує Іспанія.

Про це повідомляє DW.

Міністр оборони Іспанії Марія Долорес де Коспедаль пообіцяла відновити розслідування, щоб виявити всі обставини, пов'язані з авіакатастрофою. Обіцянки де Коспедаль викликали широкий громадський резонанс в Іспанії.

Адвокат, що представляє інтереси родичів загиблих, Сантьяго Рамірес Карранса нагадав, що з самого початку Міноборони Іспанії стверджувало, що катастрофа сталася через помилку українських пілотів. Цю версію ніхто не оскаржував.

Незрозумілим залишалося питання, чому Міноборони зафрахтувало літак, розрахований на короткі перельоти та чому Міноборони не звертало уваги на скарги військових, які вже раніше літали на Як-42. Зокрема, військові говорили про поганий стан цих машин і непідготовленість екіпажів до міжнародних перельотів.

За словами адвоката, особливе занепокоєння викликало повідомлення турецької сторони про те, що в крові загиблих членів екіпажу був знайдений алкоголь. Відомо також, що українські літаки для транспортування військових до Афганістану не використав жоден союзник Іспанії по НАТО. Їх фрахтували хіба що для доставки вантажів.

 

 

Теги: іспанія, Як-42

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram