Проект автотранспортного маршруту Віа Карпатія (Via Carpatia або Карпатський шлях) внесено в проект фінансового інструменту Європейського Союзу під заголовком «Об’єднуючи Європу», повідомляє Польське радіо.

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик оцінив, що заходи з метою просування цієї ініціативи приносять результат. Маршрут Віа Карпатія має з’єднати транспортні системи Литви, Польщі, Словаччини, України, Угорщини, Румунії, Болгарії, Греції і Туреччини.

Міністр Анджей Адамчик звернув увагу, що назва Віа Карпатія вперше з’явилася в документах Європейського Союзу формально як проект, який слід брати до уваги, й існує можливість отримати його часткове фінансування. Як нагадав міністр, ідея створення цього маршруту вийшла 2006 року від президента Польщі Лєха Качинського.

Довжина польської частини маршруту Віа Карпатія – це 1533 кілометри, разом з відгалуженнями в напрямку балтійських портів і кордону з Україною, тобто шляхами S12 та S17.

Як відомо, у жовтні минулого року міністри інфраструктури Польщі й України, Анджей Адамчик і Володимир Омелян, підписали в Перемишлі меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у проекті Віа Карпатія.