Ізраїль підтримав створення курдської держави

Ізраїль підтримує прагнення курдського народу створити власну державу.

Про це заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. В Ізраїлі розглядають етнічну групу курдів, представники якої проживають в Іраку, Туреччині, Сирії та Ірані, як буфер у відносинах із арабами, -пише ВВС.

Напередодні лідер іракського курдського парламенту Масуд Барзані заявив, що наполягатиме на проведенні референдуму 25 вересня, попри те, що в Багдаді говорять про його незаконність.

Представники західних країн стурбовані тим, що плебісцит у самопроголошеному іракському Курдистані, до якого також входить нафтове місто Кіркук, може відвернути увагу від боротьби з бойовиками джихадистського угруповання «Ісламська держава».

Пан Нетаньяху зауважив, що Робочу партію Курдистану (Туреччина) Ізраїль вважає терористичним угрупуванням. Тут позиція Ізраїлю збігається із позицією Туреччини, США і Європейського союзу.

Водночас один із представників ізраїльського військового командування заявив минулого тижня, що особисто він не вважає РПК терористами.

Пан Нетаньяху висловив свою підтримку курдам ще в 2014 році. Його висловлювання сьогодні можна розглядати як більш конкретний доказ підтримки Ізраїлем державотворення курдів. Малоймовірно, що нова заява розтопить лід у Багдаді, який не має дипломатичних відносин із Ізраїлем і підтримує близькі стосунки з Іраном.

Сусіди Іраку - Туреччина, Іран і Сирія - виступають проти курдського референдуму за суверенітет, побоюючись зростання сепаратистських настроїв серед курдів, що живуть на своїй території.

Курди виступають за створення власної держави з кінця Першої світової війни і розпаду Османської імперії.

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 3 +

КОМЕНТУВАТИ

  • Харків13 вересня 2017 17:22 Відповісти IP:  109.87.11.--- Ну тепер напевно Туреччина підтримає створення палестинської держави.
  • ЛЕВ13 вересня 2017 18:38 Відповісти IP:  46.133.155.--- Палестинська держава створена ООН в 1947 році...
  • георг13 вересня 2017 17:17 Відповісти IP:  37.54.254.--- 25 млн. курдів, які компактно проживають на своїй території не можуть створити державу, бо вияаляється вони сепаратисти, а куди дивиться ООН

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm