Кабмін вніс в законодавство термін «трудова повинність» без обов’язкової згоди

Кабмін вніс зміни до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова, передає прес-служба уряду.

Відтепер у Порядку визначено термін «трудова повинність», який означає, що громадяни залучатимуться до примусового виконання робіт оборонного характеру, а також до ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру у період мобілізації та воєнного часу без обов’язкової згоди.

Міністр зазначила, що також уточнено категорії осіб, які можуть залучатися для виконання таких робіт, шляхом охоплення тих громадян, які забезпечують себе роботою самостійно.

Крім того, до переліку суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного часу, додано види, які спрямовані на забезпечення обороноздатності держави (зокрема, ремонтно-відновлювальні роботи, що проводяться на державних кордонах, аеродромах, фортифікаційних спорудах). Також охоплено інші роботи, пов’язані з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період дії воєнного стану (розбір завалів, доріг тощо, а також виконання робіт, пов’язаних із забезпеченням потреб Збройних Сил та інших військових формувань).

До суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, що залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер), а саме:

- безробітні та інші незайняті особи;

- працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу позаштатних (невоєнізованих) формувань цивільного захисту, — у порядку переведення таких працівників у кількості, що не призведе до повної зупинки виробництва;

- особи, зайняті в особистому селянському господарстві;

- студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;

- особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

З кожною із зазначених категорій осіб укладається строковий трудовий договір.

За словами Міністра, діючий Порядок був затверджений 2011 року. Однак сьогодні документ потребує вдосконалення, з урахуванням сучасних суспільно-політичних викликів та необхідності ліквідації можливих наслідків збройної агресії.

 


КОМЕНТАРІ 6 +

КОМЕНТУВАТИ

 • громадянин24 вересня 2014 14:38 Відповісти IP:  79.143.45.--- ну що, земляки? скiльки нам ще до крiпосного права залишилося? може, краще одразу заздалегiдь викопати кiлька сотень могил, по числу чиновникiв та нардепiв?
 • Всеволод24 вересня 2014 10:29 Відповісти IP:  31.163.196.--- Щиро вiтаю з наступним здобутком майдану!
  Уперед, самостiйна! Ти, ненько рiдна, з кожним кроком наближаєшся до демократiї та європейських цiнностей!
  Хто не скаче, той трудову повиннiсть не вiдробляє. Шкода, шо я не москаль:-(((((((.
 • Сиваш24 вересня 2014 18:30 Відповісти IP:  188.163.76.--- Хочуть дати роботу всім зареєстрованим у центрах зайнятості...після введення військового стану.
 • Василь Львів23 вересня 2014 22:47 Відповісти IP:  91.225.200.--- це повний маразм.трудова повинність вводилась в 18 20 роках.метою було знищення паразитичних верств суспільства і організації господарства.і тепер робиться напевно з ціею ж метою.ми в якому суспільстві живемо?при владі повні ідіоти.дограються до того що народу просто це все надоїсть і закінчеться все це плачевно.скільки вже можна знущатися з народу!!!!!!!!і так довели вже до ручки.дальше вже нема куди.сидять в своїх кріслах.морди порозжирали свинячі.і думають як ще більше обібрати народ.де взяти бесплатну робочу силу ,щоб не платити а собі віли за ті гроші за кордоном купити.всіх міністрів і депутатів якраз треба на роботи загнати щоб сало позганяли.
  ЛИШІТЬ У СПОКОЇ БІДНИЙ НАРОД.ДАЙТЕ НАМ ЖИТИ.
 • русские мерзские твари23 вересня 2014 20:49 Відповісти IP:  78.111.186.--- ну бля, принудительные работы? А те уроды, шо бежали с даунбасса чё, работать не хотят?. Вы су ки шоколадные доиграетесь, и доллар по 20, и кастрация вам будет! Реальные реформы делать надо, а не хернёй маятся! НЕнадо все на войну спихивать, бля, работать надо, а не воровать! И наконец, когда у нас появится прокуратура?
 • Goga24 вересня 2014 08:37 Відповісти IP:  80.254.158.--- Всех сук кабинета министров на траншеи .

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm