Камені з пам’ятника воїнам УПА у Польщі використали для будівництва доріг, - Януш Слабицький

У Польщі війт гміни Стубно, у склад якої входять Грушовичі, де поляки зруйнували пам’ятник воїнам УПА, розповів журналістам, що камені зі зруйнованого пам’ятника вони використали для будівництва доріг.

Про це пише польське видання «na:Temat».

«У Грушовичах  близько 30 будинків, немає навіть магазину. Але є кладовище, і на ньому протягом 23 років стояв незаконно розміщений пам'ятник, де його було написано: «Герої УПА. Слава борцям за вільну Україну». У квітіні цей пам'ятник був розібраний, але українська влада вимагала його відновлення», - пише видання.

У інтерв’ю з мером гміни Стубно Янушем Слабицьким, журналіст запитав його , а куди ж ділись камені з пам’ятника воїнам УПА, на що той цинічно відповів, що «вони служать польському суспільству».

«Камені з пам'ятника були утилізовані. Служать тепер польському суспільству. З них насипано дороги... Очікував, що бандерівці захочуть зробити з них реліквії і національні святині. Тому зробив це неможливим», - відповів мер гміни Стубно.

Окрім того, війта Стубно обурює політика польської влади. Її позицію щодо України він називає занадто «коректною». Українців ж він вважає орієнтованими не на відстоювання національної гідності, а радше релігійними. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram