Заступник Голови ВО “Свобода” Руслан Кошулинський запропонував вирішити ситуацію з блокуванням проходження українських суден через Керченську протоку побудовою альтернативного Азово-чорноморського каналу. Відповідну ініціативу він озвучив під час спілкування з мешканцями Хмельницького 3 грудня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба партії.

“Нині Москва фактично перекрила Керченську протоку для проходу наших кораблів. Це їхній стратегічний напрям боротьби проти Української держави. Вже сьогодні такий крок зменшує економічну привабливість України і впливає на завантаженість портів в Азовському морі. Це вже впливає на надходження коштів до держскарбниці. Блокування Москвою проходу суден призведе до зупинки трьох портів – Маріуполь, Бердянськ, Генічеськ – та занепаду пов’язаної з ними інфраструктури і промислових підприємств. Також це загрожує втратою тисяч робочих місць у Приазов’ї та, як наслідок, до збільшення трудової міграції”, – зазначив Руслан Кошулинський.

На його переконання, аби не допустити гегемонії Росії в Азово-Чорноморському регіоні, влада зобов’язана була думати стратегічно і, якщо не відразу після анексії Криму, то після початку зведення керченського мосту точно розпочати будівництво Азовсько-чорноморського каналу. За підрахунками фахівців, це 115 кілометрів по озеру Сиваш та Перекопському перешийку, із яких 93 км – акваторія озера, а решта – суходіл довжиною понад 20 кілометрів.

“Щоби зробити можливим альтернативний прохід для суден, необхідно створити канал шириною 120 і глибиною 12 метрів. За оцінкою фахівців, на це необхідно близько $1 мільярда”, – наголосив націоналіст.

“Побудова каналу – це й безпековий чинник, який унеможливить диктат Москви в акваторії Азовського моря, дозволить Україні побудувати військові бази та посилити нашу присутність у цьому регіоні. З огляду на геополітичну та економічну важливість доступу до акваторії Азовського моря, це цілком виправданий крок. Цей канал повинен бути збудований, щоби ми змогли завантажити наші порти і знівелювати для Росії важливість контролю Керченської протоки”, – запевнив свободівець Руслан Кошулинський.

Зазначимо, що депутат Європейського парламенту запропонувала збільшити присутність сил НАТО у Чорному морі.