Кібер-експерти прогнозують хвилю атак на розумні будинки

Кібер-експерти прогнозують хвилю атак на «розумні» будинки

Спеціаліст з кібербезпеки Джавад Малік вважає, що в 2018 році нові хвилі вірусів-вимагачів сколихнуть «розумні» будинки. Аналітик назвав минулий 2017 рік «роком викупів», відмітивши великі атаки WannaCry і NotPetya.

Тим часом виробники IoT-гаджетів часто не звертають уваги на функції безпеки, тому що законодавство не зобов'язує їх впроваджувати, пише Information-age.

Експерт запевняє, що в найближчому майбутньому вимагачі почнуть активніше користуватися «дірками» в системах смарт-будинків, вражаючи відразу кілька цілей, підключених до однієї мережі.

У доповіді також був згаданий ботнет Mirai, який забезпечив глобальну DDoS-атаку на великі інтернет-сервіси: Twitter, Netflix і PlayStation Network. Іншим потенційно небезпечним видом атак стануть зломи смарт-гаджетів, наприклад, годинників, через які можна спостерігати за користувачами. На думку аналітика, у 2018 році ситуація може тільки посилитися.

Причиною ризику Джавад Малік назвав прагнення вендорів до простоти використання, через що опції захисту від злому інтегруються з системою. На завершення експерт закликав розробників переглянути ставлення до кібербезпеки, щоб уникнути великих атак на IoT-гаджети.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram