Глава МЗС України заявив, що Київ налаштований на конструктивну співпрацю з угорською громадою у Закарпатській області та пообіцяв найближчим часом відвідати регіон особисто.
Про це Павло Клімкін заявив під час спільної з міністром закордонних справ і європейських питань Словаччини Мірославом Лайчаком прес-конференції, повідомляє  Укрінформу.

“Ми маємо розв’язувати всі питання так, щоб допомогти нашій угорській громаді… Ми маємо перехопити ініціативу — там, де можна і потрібно, працювати з Угорщиною, там, де ми можемо важливі речі зробити самі, ми готові їх робити. Я найближчим часом теж поїду ще раз на Закарпаття, буду зустрічатися не тільки з угорської громадою, а й зі словацькою, і румунською громадами”, — сказав глава МЗС.

Клімкін заявив, що питання про вислання зі Закарпаття угорського консула вже вирішене, залишилося тільки технічне його виконання.

Водночас він запевнив, що йтиметься про важливість проведення з Угорщиною консультацій щодо того, як буде здійснюватися весь спектр консульських послуг.

Глава МЗС наголосив, що Україна не має наміру погіршувати відносини з Угорщиною, проте зараз важливо “просувати дуже жорстко і послідовно, але конструктивно на Закарпатті наші національні інтереси”.

Раніше повідомлялось, що Петер Сіярто на прес-конференції з російським колегою Сергеєм Лавровим у Москві заявив, що якщо Київ видворить угорського консула з Берегового, то Будапешт негайно вишле з країни консула України.