Міністр закордонних справ Павло Клімкін привітав відмову Угорщини від скандальної назви уповноваженого по Закарпатській області.

Про це 30 жовтня він написав у Twitter.

“Угорщина змінила назву свого уповноваженого. Тепер, сподіваюся, зможемо реально співпрацювати, і наші уряди разом синхронізовано допомагатимуть українським та угорським громадам”, – зазначив міністр.

https://twitter.com/PavloKlimkin/status/1057274150123986944

Нагадаємо, 2 серпня уряд Угорщини вирішив створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

У відповідь на це МЗС України вручило Тимчасовому повіреному у справах Угорщини в Україні ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень.

Створену в угорському уряді посаду уповноваженого міністра по Закарпаттю, що викликала протест українського МЗС, обійняв Іштван Грежа, який в уряді Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок розкритикував реакцію Міністерства зовнішніх справ України на плани Угорщини призначити свого міністра для Закарпаття.

Голова ОУН Богдан Червак заявив, що дії угорської влади щодо запровадження посади уповноваженого Закарпатської області є замахом на територіальну цілісність України.