Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що незаконно засуджений в РФ український режисер Олег Сенцов перебуває у критичному стані.

Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

Павло Клімкін зазначив, що МЗС перевірило інформацію щодо припинення Сенцовим голодування і, як свідчить попереднє підтвердження, оприлюднена заява від політв’язня, справжня.

Разом з тим, він зауважив, що стан здоров’я бранця Кремля є критичним.

«В Олега завжди були проблеми із серцем. Наразі вони суттєво погіршились. Є й інші проблеми, про які я просто не хочу казати… але ми про них знаємо», – відзначив Клімкін.

Також, коментуючи лист Сенцова, у якому йшлося про те, що його примусово годуватимуть, Клімкін сказав, що в МЗС не знають, чим його будуть примусово годувати.

На думку міністра, Сенцов вимушений був прийняти рішення щодо припинення голодування, оскільки російські тюремники точно намагатимуться його примусово годувати.

За словами Клімкіна, у РФ «прекрасно розуміють», що якщо у Сенцова ще більше погіршиться стан здоров’я, то це відобразиться на «іміджі» країни «який і так остаточно вбитий після останніх подій».

Зазначимо, що сьогодні заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко заявив, що Сенцов припинив голодування.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова наразі вищезазначеної інформації не підтвердила, а Ірина Геращенко, перший заступник голов ВРУ, засумнівалася в ній.

Водночас, адвокат Сенцова розповів про шанси українського кінорежисерв, якого незаконно засудили у Росії, вийти з голодування.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля.

Український режисер пообіцяв, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денисова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилося надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він голодування припинив.

Крім цього, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за чотири роки зустрілася з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, котрий голодує в російській колонії, перебуває на межі життя та смерті.

31 липня у Росії не дозволили українському священику відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно ув’язненого режисера Сенцова у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити політв’язнів Сенцова та Балуха.