Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповів історик Андрій Холявка. 

«Україна демонструє слабкість, легковажність – і тим  провокує акти недружності і агресії. Як тільки українська еліта почне поводитись, як «чоловік», а не як «торговець», що здатен продати все – от тоді будуть сусіди ставитися з належною повагою. Тоді буде рівноправне партнерство і співробітництво», – пояснив він.

Учора, під час акції з нагоди утворення у листопаді 1938 року організації народної самооборони «Карпатська Січ», у місті Берегово представники окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» демонтували угорський прапор з приміщення Берегівської міської ради. Це спровокувало чергову хвилю обговорень українсько-угорських стосунків:

«Угорський прапор у Берегово акуратно склали і передали правоохоронцям. Цивілізовано. По-європейськи. Тим не менше, це стало предметом обговорення зацікавлених осіб, які пропагують, що у будь-які критичні моменти ми завжди маємо усім поступатися».

Також учора стало відомо, що Польща не буде розголошувати імена українців, яким заборонили в'їзд до країни.

 «Підтримувати відчуття невпевненості і того, що можуть зупинити брутально на кордоні, таким чином принизити – це один із видів дипломатичного тиску. Інша річ, що завдяки беззубій, бездарній багаторічній політиці України Польща взяла собі за правило говорити з нами мовою погроз та ультиматумів. І навіть втручається у кадрові питання України. Проблема не в тому, що сусіди на нас підвищують голос і намагаються об нас витерти ноги. Проблема в тому, що ми дозволяємо так поводитись із собою», – підсумував він.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.