Конгрес ініціатив Східної Європи запрошує Україну до ЄС

Конгрес ініціатив Східної Європи запрошує Україну до ЄС

Польський Люблін уже вкотре став місцем проведення Конгресу ініціатив Східної Європи (КІСЄ), основна мета якого – зміцнення мережі транскордонного співробітництва у цій частині світу.
У перший день роботи Конгресу Люблін отримав нагороду Європи 2017. Цю нагороду надає Парламентська Асамблея Ради Європи, яка оцінила культурні заходи Любліна, транскордонніпроекти, співпрацю з містами. 
Експерти у першу чергу підкреслюють «практичний» вимір транскордонних проектів, у якихЛюблін бере участь. За словами президента Любліна Кшиштофа Жука, підписано партнерські угоди з 11-ма містами України, реалізуються проекти, пов'язані з інноваціями розвитку та впровадження стратегій, важливих для місцевих громад: як у Польщі, так і в Україні.
Обговорення в рамках цьогорічного КІСЄ було розділено на два дні та 11 програмних ліній.Гостями конгресу є теоретики та практики транскордонного співробітництва, у тому числіпредставники органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, науковці.
Обговорення у перший день розпочав голова Меджлісу кримськотатарського народу РефатЧубаров. «Внаслідок російської агресії весь повоєнний світовий порядок перевернувся»,- наголосив промовець.
Конгрес Ініціатив Східної Європи також є можливістю для «дипломатичних» зустрічей. До Любліна прибули посли Молдови та Казахстану. Гостем зустрічі був Посол Республіки Польщав Україні Ян Пєкло, який підкреслив, що польсько-українська співпраця є все більшінтенсивною. За його словами, ще цього року, ймовірно, у Харкові, відбудеться зустріч президентів Анджея Дуди та Пера Порошенка.
Другий день КІСЄ урочистою лекцією розпочав проф. Єжи Бузек, депутат Європарламенту,колишній прем'єр-міністр Польщі та колишній президент Європейського парламенту. «Я хотів би підкреслити, що Європейський Союз не прощався з ідеєю розширення,- підкреслив Бузек. - Навпаки, він готовий допомагати своїм партнерам, особливо коли зустрічаєреформаторів, коли бачить прогрес: у боротьбі з корупцією, у створенні незалежної судовоїсистеми, у подоланні олігархічної системи. Це стосується Грузії, Молдови, України».
Шостий Конгрес Ініціатив Східної Європи з 2012 року залучив майже 5000 експертів з Європи та світу.
 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm