7 березня 2017 року депутатська більшість Львівської обласної ради призначила на посаду директора комунального спеціалізованого підприємства "Галсільліс" свого ставленика Володимира Мельника.

Передісторія цього "цирку" така. Депутатська більшість дуже поспішала зняти попереднього керівника "Галсільлісу" Петра Пешка. Коли розглядався на сесії обласної ради 27 вересня 2016 року проект рішення фракції ВО "Свобода" про внесення доповнень до рішення облради "Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області", депутатська більшість раптово кинулася рятувати лісову галузь.

Щоправда, це була чистої води лукавством, бо для прикладу голова облради Олександр Ганущин "похоронив" одну з депутатських ініціатив щодо створення тимчасової контрольної комісії з перевірки стану вирубки лісів. Якби хотіли боротися з вирубкою лісів, то розглянули би і підтримали цю ініціативу. Згаданий проект рішення про контрольну комісію, зареєстрований ще у січні 2016 року, так ніколи і не був розглянутий.

Так ось, у проект рішення фракції ВО "Свобода" про механізми громадського контролю за лісовими ресурсами ( заледве на півтора сторінки) депутатська більшість напхала аж 27 сторінок тексту, який був розданий депутатам безпосередньо на сесії облради (як Ви думаєте, реально це було прочитати?).

І ось на сесії з голосу з ініціативи заступника голови облради Володимира Гірняка було внесено правок на 27 сторінок. А згодом додумалися ще й назву переінакшити і назвати це "Про впорядкування лісокористування у Львівській області…". Моментально це рішення облради було охрещене "історичним", а за кілька днів на веб-сайті облради навіть з`явився блог голови профільної комісії Андрія Білоуса. Усе, з незаконною рубкою лісів мало бути покінчено!

Під "лісовпорядкуванням" у рішенні облради насправді малися на увазі зовсім інші речі, а саме – заміна на посту директора "Галсільлісу" Петра Пешка (бо той сам спочатку не хотів йти) та заміна інших директорів лісогосподарств. Тобто, все зводилося до банального дерибану посад, але під гарною обгорткою.

Ганущин і партнери довго шукали заміну Пешку. Мабуть, через те, що така посада коштує чималу суму коштів, і не всі могли заплатити. Знайшли аж у січні 2017 року – в. о. директора дочірнього комунального підприємства "Галсільлісу" призначають Володимира Мельника.

31 січня 2017 року облрада ухвалює рішення про конкурсну комісію з відбору гендиректора "Галсільлісу". Склад комісії, що і не дивно, повністю контрольований: два працівники управління майном спільної власності (підпорядковуються Ганущину); 4 депутати, які представляють більшість; 3 "громадських діячі" від бппешного лісового барона Анатолія Дейнеки. (наприклад, представника від громадської ради при ЛОДА не включили) Отже, результат був наперед відомий.

Але виникли непередбачувані ускладнення під час презентацій кандидатів на засіданні конкурсної комісії. Кандидат на посаду гендиректора Олег Даньчук дуже сильно представив свою програму розвитку "Галсільлісу", в той час як Володимир Мельник повністю провалив презентацію. Зокрема, останній не спромігся відповісти на запитання присутніх активістів щодо наповнення бюджету підприємства. Про важливість цього конкурсу свідчило те, що на конкурс навіть заглянув сват Дубневича Михайло Гичка.

Комісія закрилася і дебатувала аж півгодини, чого не було раніше з іншими конкурсами. Очевидно, сумніви у членів комісії закралися не через погану позицію провладного кандидата Володимира Мельника, а через те, що на засіданні комісії була ціла низка ЗМІ та громадських активістів. І члени комісії не знали як подати необ`єктивну перемогу Мельника.

Все ж таки через 30 хвилин Володимир Гірняк голова комісії оголосив про результати конкурсу – переміг, що і треба було очікувати, Володимир Мельник. Результатів голосування, до речі, не було оголошено.

На сесії обласної ради 7 березня 2017 року – це була уже чиста формальність призначення гендиректора. Але ложку дьогтю в бочку меду Ганущина і партнерів влила фракція ВО "Свобода", яка зауважила, що затвердження гендиректора мало би відбуватися зі звітом про стан підприємства у 2016 році.

Тому чекаємо незабаром на звіт нового гендиректора Галсільлісу, а я гадаю, що там є що послухати…