Координатор ОБСЄ відвідає в'язниці і заручників у ОРДЛО, – Геращенко

Координатор ОБСЄ Тоні Фріш у серпні відвідає українців, яких бойовики незаконно утримують у в'язницях на окупованих територіях.

Про це за підсумками скайп-конференції в рамках Мінської гуманітарної підгрупи повідомила  на своїй сторінці у Facebook представник України в ній, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Нам вдалося домогтися, що у серпні координатор ОБСЄ Тоні Фріш відвідає тюрми і заручників на окупованих територіях. Ми звернулися з вимогою, аби обов'язковим пунктом була Макіївська колонія, де утримують наших військових, також відвідини затриманих жінок, цивільних, зокрема, Ігоря Козловського. Ми вимагали допуску до тюрем на окуповані території обмудсмена Лутковської, у відповідь знову почули, що ці тюрми вже відвідала один народний депутат і зауважень до умов утримання не було», – повідомила Геращенко на сторінці у Facebook.

За її словами, українська сторона вимагає від бойовиків звільнити 137 українців. Бойовики натомість підтверджують утримання лише 71, додала Геращенко.

Вона також вказала, що бойовики «офіційно підтвердили» утримання в тюрмі окупованого Донецька журналіста і блогера Станіслава Асєєва.

«Ми звернули увагу координатора на заяви Спецпредставника ОБСЄ з питань свободи слова з вимогою негайного звільнення Станіслава Асєєва, також звернулися до російських представників з вимогою негайно сприяти у звільненні журналіста, враховуючи, в тому числі, і позицію ОБСЄ, їх заклик», – додала Геращенко.

 

«Вголос»

 
 
 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram