Король Іспанії закликав каталонців не відокремлюватися

Король Феліпе VI під час свого традиційного різдвяного виступу у неділю ввечері закликав новообраний парламент Каталонії відмовитися від подальших кроків у відокремленні від Іспанії.

Про це повідомляє АР., - передає Укрінформ.

«Подальші кроки не повинні знову призвести до конфронтації або ізоляції, які, як ми тепер знаємо, лише породжують розлад, невизначеність і страждання», - сказав монарх.

Король зазначив, що для Іспанії 2017 рік був важким, передусім через ситуацію у Каталонії.

«Лідери Каталонії повинні вирішувати проблеми, які зачіпають всіх каталонців, поважаючи їх різномаїття і відповідально думаючи про спільне благо», - підкреслив Феліпе VI. 

Різдвяне звернення іспанського короля пролунало через 4 дні після парламентських виборів у Каталонії.

Як раніше писав «Вголос», екс-лідер Каталонії Пучдемон просить уряд Іспанії дозволити йому повернутися додому на час відкриття сесії каталонського парламенту, аби у нього була можливість знову очолити регіон.

21 грудня в Каталонії відбулись позачергові вибори, проголошені після розпуску регіональних органів влади, що домагалися відокремлення.

За результатами підрахунку 99% голосів, три партії, що виступають за незалежність Каталонії, отримали в місцевому парламенті 70 місць із 135. Найбільше голосів набрала лівоцентристська партія «Громадяни» (Ciudadanos), яка виступає за євроінтеграцію.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram