Косметичні засоби забруднюють повітря майже як вихлопи машин

Косметичні засоби забруднюють повітря майже, як вихлопи машин

Дезодоранти, парфуми, шампуні та інші косметичні та гігієнічні щоденні засоби забруднюють повітря практично, як вихлопи машин або дим від сигарет.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Science.

Джесіка Гілмен з Адміністрації океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) разом із колегами дослідили вміст канцерогенів і інших шкідливих молекул в повітрі квартир і на вулицях різних міст Америки і з’ясували, що вихлопи машин – не головний забруднювач повітря.

Як зазначають науковці, їх цікавили летючі органічні речовини, здатні викликати рак і серйозні гормональні порушення.

Таких речовин багато у нафті, бензині та продуктах їх горіння, а їх головним джерелом традиційно вважаються машини, заправки та заводи.

Проаналізувавши статистику від американських екологічних відомств, екологи виявили, що основне джерело летючих сполук - не автомобілі чи підприємства (хоча рівень їх викидів залишається помітно вище норми), а косметичні та побутові товари.

Дослідники зауважують, що ці речовини не лише підвищують ймовірність розвитку раку та інших хвороб, а й негативно впливають на екологію загалом.

На думку вчених, така проблема пов’язана з тим, що законодавство більшості країн не враховує зміст летючих вуглеводнів в косметичній продукції і ніяк не регулює їх обіг та застосування.


 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram