Учора, 11 жовтня, на сесії Львівської міськради депутати погодили умови кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку. 17,5 мільйонів євро візьмуть для закупівлі 50-х тролейбусів.

Як зазначив у студії програми «Правда.Наживо» на телеканалі НТА голова фракції «Народний контроль» у Львівській міськраді Валерій Веремчук, загалом місто набрало вже 150 мільйонів євро кредитних коштів, які пересічним містянам, платникам податків, доведеться віддавати навіть не роками, а десятиліттями.

«Кожен кредит, лізинг, і я наголошував на цьому на сесії міськради, ми повинні розглядати «під лупою». Кредитні зобов’язання, які ми з вами будемо повертати десятиліттями, навіть не роками — це понад 150 мільйонів євро. Це майже шість мільярдів гривень. Чи потрібно оновлювати парк електротранспорту? Авжеж, потрібно. А от яким методом, — це вже дискусійне питання», — наголосив він.

Депутат повідомив, що бюджет Львова складає майже 2,5 мільярди гривень.

«Якщо ефективно тв раціонально використовувати ці кошти, дуже багато речей ми можемо робити без кредитів. Більше того, валютні кредити мають дуже багато фінансових ризиків. Адже бачимо, як часто змінюється курс валют, і, на жаль, не в бік зменшення щодо курсу гривні. Тому я на сесії закликав перенести це питання і розібратися з попереднім кредитом «Львівелектротрансу». А це — 12 мільйонів євро. Наскільки ефективно витратили його? Взагалі, кредити ми повинні брати в крайньому випадку», — вважає Валерій Веремчук.

Більше — у відео. Прямі ефіри «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА о 19.00.