Російські журналісти виявили ознаки підробки “документів”, які Росія представила в якості підтвердження своєї непричетності до збиття пасажирського лайнера Malaysia Airlines в 2014 році.

Про це пише “Сегодня”.

Спецкор “Нової газети” Павло Канигін нагадує, що в доповіді Міноборони РФ привели серійний номер двигуна ракети – 8869032, вказаний на залишках корпусу, який слідчі Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) представили на презентації в травні 2018 року.

Приймаючи заяву JIT, що двигун з таким номером виготовили на заводі в Долгопрудному, Росія привела в якості основних доказів “зведену відомість на виріб”, “відновлений оригінал формуляра на двигун” і “журнал прийнятої продукції” з архіву заводу.

У той же час представник російського Міноборони не пояснив, чому замість оригіналу “формуляра” був пред’явлений “відновлений оригінал формуляра” (хоча ГОСТ СРСР 19.601-78 від 1 січня 1980 року дозволяє виготовляти відновлений оригінал після складання акту про списання що стало непридатним або втраченого оригіналу ).

І в “зведеній відомості”, і в “відновленому оригіналі формуляра на двигун” вказується, що ракета була виготовлена ​​24 грудня 1986 року. Однак зазначена дата заповнення останнього документа співробітницею Дмитрієвою 14 січня 1986 року.

“Виходить, відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий виріб майже за рік до його виробництва?”, – пише Канигін.

Крім того, вивчивши почерки тих, хто заповнював “зведені відомості на виріб”, кореспондент зазначає, що в змісті і в самому тексті вони відрізняються. Також відрізняються кольори чорнила, які використовувалися при заповненні відомості.

Підсумувавши, Канигін констатує, що хтось втрутився в документ Дмитрієвої і що він “ймовірно, не мав відношення до ракети, випущеної у “Боїнгу”.

Днями російське Міністерство оборони звинуватило Україну в авіакатастрофі Boeing на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, що після презентації російського міністерства в МЗС України заявили, що єдиною доведеною версією події є та, згідно з якою Boeing збили російські військові.

Крім того, підтримали висновки розслідування міжнародної комісії і в Євросоюзі.