Конфронтація – звісна річ це погано, але ще гірше політична недолугість як депутатів Сейму так і Верховної Ради. Ця недолугість дійсно дозволяє кремлю маніпулювати обома державами. Дане рішення польського Сейму є лише її яскравим проявом, що притягує до себе увагу, але далеко не найнебезпечнішим.  До того ж моральні авторитети обох держав вважають діаметрально протилежне.  
http://1-12.org.ua/2016/06/02/3823    
{C}http://zbruc.eu/node/53447                               
Тоді що окрім політичної недолугості спонукало депутатів Сейму так себе поводити? Очевидно ріст економіки Польщі в найширшому розумінні цього поняття, що дає відчуття „окриленості” і розігріває політичні амбіції. В той же час недолугість депутатів Верховної Ради полягає в згортанні економіки України. І в цьому вони досягли неабияких успіхів.  
Як бачимо історична правда є на загал відома обом сторонам. Але власне проблема в тому, що рішення Сейму виходило не з неї. Воно тільки нею прикривалося і для цього її спотворювало.  Тому благі наміри  президентів України не багато могли вдіяти, навіть якщо вірити в їх щирість.
Незалежність держави починається з незалежності політичної. Але тут же в слід за цим, повинна йти незалежність економічна. Без цього політична незалежність попадає під великий зовнішній тиск.  25 літнє провалля в українській економіці ось що є справжньою причиною цього рішення Сейму. І в цьому ніхто окрім нас самих не винен. Саме на питанні суспільно-економічної реформи потрібно консолідувати зусилля. А вона починається з ідентифікації засад функціонування культури і мови зокрема, економічних зв’язків та політичної свободи. Причому два останні поняття не можуть правильно функціонувати без процесу самоорганізації нації, тобто по за культурою.
Ця тематика звичайно не містить елементів сенсаційності, але я щиро признаюся, що не знаю як можна за допомогою сенсацій змінити на краще наше життя. 
     
                                                                                                                З. Бокійчук