Куба підписала першу за півстоліття угоду про експорт товарів

Між Кубою та США підписано першу за більш ніж півстоліття угоду про експорт кубинських товарів.

Про це повідомляє DW.

Як зазначається, компанії CubaExport та Coabana Trading LLC у четвер, 5 січня, підписали угоду про постачання 40 тонн деревного вугілля на суму 17 тисяч доларів.

"Це - перший контракт, однак ми сподіваємося, що наші відносини триватимуть багато років і не лише в сфері продажу деревного вугілля, але й інших продуктів, які ми готові експортувати, як-от мед чи кава", - сказала директор державного експортера CubaExport Ізабель О'Райлі.

Американське торговельне ембарго залишається в силі, проте зазначена угода стала можливою завдяки президентським указам Барака Обами. Реалізація угоди ускладнюється також і кубинським законодавством, оскільки приватні особи на Кубі не можуть самостійно експортувати чи імпортувати товари. Приватні кооперативи доправлятимуть деревне вугілля місцевим пакувальникам, які продадуть товар державній фірмі CubaExport, що, у свою чергу, продасть вугілля американській фірмі.

Товар має прибути до США 18 січня, за два дні до інавгурації Дональда Трампа. Політика адміністрації президента Барака Обами в останні роки була спрямована на потепління відносин між США та Кубою. Однак Трамп пригрозив згорнути нормалізацію відносин та домогтися "кращої угоди".

Як відомо, Куба щороку експортує від 40 до 80 тисяч тонн деревного вугілля - переважно до Європи.

Теги: США, Куба

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 2 +

КОМЕНТУВАТИ

  • censor 7 січня 2017 11:16 Відповісти IP:  82.145.221.--- 76 лет назад у Кубы были все шансы стать "курортным раем", крупнейшей авиа и морской транспортной развязкой, успешным и процветающим государством...
    но увы, Фидель Кастро включил российский телеканал на своём телевизоре...
  • ОляОля7 січня 2017 07:06 Відповісти IP:  93.79.148.--- Очень хочется что бы США наладила отношения с Кубой. Кастро довел страну до нищеты
    со своим социализмом. Пора кубинцам уже жить нормальной жизнью а это еще
    говорит о том что Куба дружила с СССР. СССР не прогрессивная страна была сама шла
    на дно и тащила всех кто с ней дружил.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram