Квіти почали приносити до Меморіального кургану «Героям Чорнобиля». Біля пам'ятного дзвону запалили свічки, повідомляє «Інформатор».

Вшанувати пам'ять героїв-ліквідаторів та померлих внаслідок аварії на ЧАЕС прийшли близько 50 осіб. Це були родичі ліквідаторів, їх друзі та колеги, а також ті, хто став свідком подій. Дехто прийшов на захід із дітьми.

Біля меморіального кургану провели поминальний молебень. Священики прочитали кілька молитов, після чого всі присутні поклали квіти. Після молитов над Києвом пролунали удари дзвону, встановленого на вершині кургану.

Також сьогодні по всьому Києву пройдуть реквієми та розпочнуться тижні здоров'я для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Крім цього, в столиці одноразову матеріальну допомогу отримають понад 50 000 постраждалих в результаті катастрофи.

Як писав «Вголос», сьогодні минуло 32 роки з дня Чорнобильської катастрофи.

Внаслідок вибуху на Чорнобильскій АЕС, який стався вночі 26 квітня 1986 року, радіація вразила дванадцяту частину території України. За підрахунками, постраждали 3,2 мільйона осіб, серед них – понад 1 мільйон дітей. Небезпечний рівень радіоактивного забруднення і донині спостерігається на площі понад 50 тисяч квадратних метрів. Після аварії евакуювали 76 населених пунктів, в яких проживали близько 116 тисяч осіб.

 

«Вголос»