Київський «бутік» виселять за нищення патріотичних графіті

Власники приміщення обіцяють не продовжувати магазину «Емпоріум» оренду будівлі на вулиці Грушевського. Більше того, договір оренди взагалі можуть розірвати.

Про це заявив директор Інституту української мови Національної академії наук Павло Гриценко, який є орендодавцем даного приміщення, під час прес-конференції, – повідомляє Укрінформ.

«Ми далі не пролонгуємо цієї угоди. Але є юридичні засади, на підставі чого ми можемо розірвати (договір оренди — ред.). Продовження оренди не буде», – сказав Гриценко.

Він підкреслив, що рішення про розірвання договору оренди може бути прийнято тільки після зустрічі із власником магазину, із яким, за його словами, поки що розмови на цю тему не було.

Водночас Гриценко проінформував, що наявний договір передбачає оренду приміщення «Емпоріумом» до кінця року, але додав, що зараз магазин, «очевидно, буде з'їжджати».

Разом з тим, Гриценко наголосив, що ані Національна академія наук, ані Інститут історії України НАН та Інститут української мови НАН як власники будівлі не давали дозволу на знищення графіті часів Революції Гідності на фасаді.

«Ніяких вказівок ані з Академії наук, ані з утримувача цього будинку – Інституту історії, ані від нашого Інституту на те, щоб приводити, як кажуть, у порядок стіни, тобто змивати чи замальовувати їх, не було. Це відбувалося у вихідні, ніхто не інформував попередньо, що буде така акція. У нас знімають площу, причому внутрішню, а не зовнішню, адже фасад належить усьому приміщенню… Орендарі взяли на себе значно більше права, ніж мали», – запевнив директор Інституту української мови.

Як писав «Вголос», у Києві знищили патріотичні графіті, які були створені під час Революції гідності на фасаді магазину в центрі столиці. Український інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію та до Генеральної прокуратури за фактом вандалізму.

Згодом невідомі розгромили магазин «Емпоріум» на вул. Грушевського у Києві.

Автор знищених «Ікон Революції» на фасаді будинку, художник Sociopath, вже висловився проти їх відновлення групою художників і хоче зробити це особисто.

Власник магазину запевнив, що графіті Майдану замалювали не за його наказом. Він наголосив, що навпаки ці роки стежив за графіті і цінував їх. Навіть займався їхньою реставрацією.

У коментарі до посту у соціальній мережі про знищення знаменитих портретів українських митців часів Майдану, керівник магазину назвав ці графіті «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби».

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram