Запропонований Президентом України законопроект про створення Антикорупційного суду не відповідає умовам програми МВФ. Про це заявив очільник представництва місії Фонду в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю «Громадському». 

Він пояснив, що надання Україні траншу визначається відповідно до результатів перевірки з боку МВФ. Ця перевірка, у свою чергу, вимагає створення незалежного Антикорупційного суду. 

За його словами, до такого органу мають увійти судді з бездоганною репутацією, а робота суду повинна розпочатися без затримок.

«Щодо законопроекту існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів та донорів) – документ у нинішньому його вигляді не забезпечує вищезгаданих результатів, він не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеційської комісії. Наразі необхідно зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців», – наголосив Люнгман.

Він додав, що у Фонду є ще низка вимог, зокрема підвищення цін на газ, запуск процесу приватизації, проведення пенсійної та земельної реформи.

Раніше «Вголос» писав, що Україна не отримає всі транші Міжнародного валютного фонду (МВФ), які планувалися в рамках програми розширеного фінансування (EFF) до 2019 року.

Як відомо, до України прибула технічна місія МВФ. Експерти перебуватимуть у Києві до 16 лютого.

 

«Вголос»