Китайське попередження МВФ законопроект про Антикорупційний суд не відповідає вимогам

«Китайське попередження» МВФ: законопроект про Антикорупційний суд не відповідає вимогам

Надання Україні чергового траншу МВФ визначається відповідно до результатів перевірки, яка вимагає створення незалежного Антикорупційного суду.

Запропонований Президентом України законопроект про створення Антикорупційного суду не відповідає умовам програми МВФ. Про це заявив очільник представництва місії Фонду в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю «Громадському». 

Він пояснив, що надання Україні траншу визначається відповідно до результатів перевірки з боку МВФ. Ця перевірка, у свою чергу, вимагає створення незалежного Антикорупційного суду. 

За його словами, до такого органу мають увійти судді з бездоганною репутацією, а робота суду повинна розпочатися без затримок.

«Щодо законопроекту існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів та донорів) - документ у нинішньому його вигляді не забезпечує вищезгаданих результатів, він не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеційської комісії. Наразі необхідно зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців», - наголосив Люнгман.

Він додав, що у Фонду є ще низка вимог, зокрема підвищення цін на газ, запуск процесу приватизації, проведення пенсійної та земельної реформи.

Раніше «Вголос» писав, що Україна не отримає всі транші Міжнародного валютного фонду (МВФ), які планувалися в рамках програми розширеного фінансування (EFF) до 2019 року.

Як відомо, до України прибула технічна місія МВФ. Експерти перебуватимуть у Києві до 16 лютого.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram