«Свобода» добиватиметься правди про розкопки поляків на Волині з допомогою правоохоронців

«Свобода» з’ясовуватиме правомірність археологічних розкопок у Волинській області з допомогою правоохоронних органів. Про це заявив на сьогоднішній прес-конференції кандидат історичних наук, депутат Львівської міської ради Богдан Галайко.

Йдеться про розкопки місць масових поховань поблизу села Рівне Любомльського району Волинської області, де за переконанням польської сторони віднайдено останки 300 поляків, які, за їхніми словами, загинули від рук українців.

За наданою інформацією, дозвіл на дослідження поховань отримало Львівське комунальне підприємство «Археологічно-архітектурна служба», яке мало б забезпечити об'єктивні відомості після розкопок, але, як засвідчили самі ж поляки, дослідження проводили вони, натомість львівські археологи перебували на місці дуже недовго та згодом підписали акти про виконані роботи.

Депутат показував дозвіл на ексгумацію, датований 25 серпня 2011 року. Натомість, за його словами, роботи проводились уже від початку серпня. Причому, роботи почала польська сторона, що суперечить чинному законодавству України.

Як зауважив Богдан Галайко, згідно з законом України, юридичною особою усіх археологічних робіт на території України має бути українська сторона, проте роботи з даними розкопками оформлені на поляків. «Жодне іноземне підприємство не може проводити аналогічних робіт на території України. Вони можуть лише допомагати», - стверджує кандидат історичних наук.

«Ми страшенно обурені не фаховим підходом до роботи української сторони і вважаємо, що такі їхні дії провокують непорозуміння, призводять до міжнаціональної ворожнечі та унеможливлюють встановлення правди», - зазначає свободівець.

Галайко додав, що на диво, з української сторони не було жодної фахової людини, жодного судмедексперта.

Відтак, «Свобода» має намір сьогодні ж подати до прокуратури та інших правоохоронних органів, щоб з’ясувати правомірність цих дій.

«Ми вимагатимемо з’ясування правомірності цих дій у правоохоронних органів, також хочемо залучитись підтримкою громади», - наголошує депутат міськради.

Галайко з делегацією відвідали місце розкопок у суботу. За його словами, там уже все розрівняно, а на завтра уже перепоховання останків призначено.

«Підозри викликає навіть те, чому так швидко намагаються перепоховати. Тому, надзвичайно важливо встановити правдиву інформацію про об’єктивну кількість полеглих та час подій», - резюмував він.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram