Про це в коментарі «Вголосу» повідомила заступник головного лікаря міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центру мікрохірургії ока» Наталія Некрасова.

За її словами, з такою ініціативою до центру звернулися представники фонду «Допомога Україні в Латвії», які безпосередньо спілкувалися з протезистом і дістали його згоду на безкоштовну допомогу пораненим.

«Лікар Валтерс погодився безкоштовно допомогти 65-ти українським військовим. Для них він виготовить високоякісні протези із креолітного скла, а також встановить тимчасові протези. П’ятьох бійців, які потребують складної пластики орбіти, буде скеровано в Ригу, де спеціаліст забезпечить поранених ектопротезами», – пояснила заступник головного лікаря.

Вона також додала, що до центру вже звернулися близько 25-ти військових, які потребують медичної допомоги.

«Кожен з поранених отримає безкоштовну консультацію лікаря, після чого Валдіс Валтерс в індивідуальному порядку виготовить для бійців якісні протези», – наголосила Наталія Некрасова.

Для виготовлення одного протеза потрібно близько години.

«Спочатку лікар робить необхідні заміри, а потім береться за роботу над протезом. Через годину пацієнту вже встановлять протез ока, і він зможе їхати додому», – сказала лікар.

Вартість одного протеза з креолітного скла, згідно з ціновою політикою латвійської лабораторії, становить від €350 до €700. Ектопротез коштуватиме від €1700.

Поранених прийматимуть протягом тижня, з 19 по 23 січня 2015 року, в Києві в приміщенні консультативно-діагностичного поліклінічного відділення «Центру мікрохірургії ока» за адресою: вул. Метробудівська, 12.

Попередній запис пацієнтів триває до 16 січня за тел.: (044) 408-29-88.

Проект здійснюють за підтримки фонду «Допомога Україні в Латвії», Міжнародного благодійного фонду «Реабілітаційний центр «Шпиталь Майдану», ГО «Патріотичний Рух України», ГО «Медики та волонтери «Майдану», кафедри офтальмології НМАПО ім. Шупика та Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центру мікрохірургії ока».