Лещенко, купивши елітну квартиру в Києві, двічі порушив антикорупційний закон - НАБУ

У купівлі елітної квартири в центрі Києва народним депутатом Сергієм Лещенком, НАБУ знайшла два порушення.

Про це під час брифінгу заявив директор НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент «Вголосу».

Артем Ситник наголосив, що гроші на квартиру Лещенко зняв також з рахунків своєї матері , а саме $ 77 тис. Також було встановлено, що з 1998 по 2016 року  Олена Притула заробила понад 15 млн гривень, а тому могла надати позику Лещенку. Проте і у цьому було порушення, бо позику Лещенку Притула надала у вигляді безвідсоткового кредиту, який за даними Національного банку України, неможливо отримати звичайному громадянину.

«Було встановлено, що Лещенком задекларовано доходів на суму 4 млн 330 тис. грн, тобто він мав фінансову можливість купити цю квартиру. Але НАБУ виявила і ряд адміністративних порушень, зокрема, що стосується статті 23 Закону  України Антикорупційного законодавства – особи зазначені у пункті, як народні депутати не можуть приймати подарунки, зокрема і безвідсотковий кредит на 10 років, як це було у випадку Лещенка. Враховуючи те, що  позика безпроцентна, а це привілей, який є недоступним іншим громадянам України . Такі дії підпадають під адміністративний кодекс. Також встановлено, що нардеп Лещенко у 2014 році подавав декларацію, де вказано його місце проживання, при цьому не включено членів сім’ї, в той же час є його мати також там прописана і володіє значною сумою коштів, а тому її потрібно було вказати у декларації», - сказав Ситник

Разом з тим, зазначив Ситник, що НАБУ не має права притягувати до адміністративної відповідальності нардепа Лещенка

«НАБУ не має можливості притягнути Лещенка до адміністративної відповідальності, тому документи будуть передані в Національне агентство із запобігання корупції», - додав Артем Ситник.

Також у НАБУ наголосили, що придбанням квартири займалась мати Лещенка. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram