Масштабні лісові пожежі, які охопили американський штат Каліфорнія, станом на вечір п’ятниці спричинили загибель щонайменше шести людей.

Про це повідомило американське інформагентство Associated Press.

“Масштабна пожежа в Північній Каліфорнії знищила більшу частину 30-тисячного міста Парадайс полум’ям, яке рухалося так стрімко, що пожежні нічого не могли вдіяти. Шестеро людей загинули, у тому числі п’ятеро осіб, чиї тіла були знайдені в їхніх згорілих автівках”, – йдеться в повідомленні.

Лише протягом одного дня від початку, пожежа  випалила 18 тис. акрів (7,2 тис. га) і поширювалася без жодних перепон.

У цьому зв’язку, пожежні екіпажі переключилися на допомогу місцевим жителям евакуюватися з місць, куди наближалася стихія.

Тим часом, стихійний вогонь вирує й на півдні штату Каліфорнія. Там влада вже оповістила 157 людей про необхідність лишити свої будівлі. Попередження отримали також жителі містечка Малібу, де мешкають зірки Голівуду.

Через потужне поширення пожежі попередили про евакуацію міста Стірлінг та Інскіп, що на північ від Парадайзу уздовж передгір’я Сьєрра-Невада.

Полум’я також поширилося на захід і досягло Чіко, міста з населенням у 90 000 чоловік. Пожежники змогли зупинити пожежу на краю міста.

Тим часом, президент США Дональд Трамп видав декларацію про введення екстреної ситуації, виділивши також кошти з федерального бюджету для округів Бутт, Вентура та Лос-Анджелес.