Луценко не бачить підстав для кримінального переслідування Холодницького

Луценко не бачить підстав для кримінального переслідування Холодницького

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для притягнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького до кримінальної відповідальності наразі немає.

Про це сказав Луценко журналістам на брифінгу у Києві, - передає Громадське.

Водночас генпрокурор каже, що у доказах вбачається дисциплінарне порушення.

«Аналізував (плівки, — ред.) як керівник НАБУ пан Ситник, так і я, як керівник Генпрокуратури ... І він, і я прийшли до висновку, що в них (плівках, — ред.) явно вбачається дисциплінарне порушення, і відразу скажу, що ніяких хабарів, які вимагав або отримав Холодницький, там не зафіксовано. І тому ніякого кримінального переслідування на цей момент я не вбачаю», — сказав Луценко журналістам на брифінгу у Києві.

Луценко зазначив, що наразі Холодницький перебуває у відпустці:

«Назар Іванович Холодницький був у мене ... Він прийняв рішення піти на певний час у відпустку, при цьому гарантуючи, що він напише свої пояснення або дасть їх усно, тобто буде співпрацювати з Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів».

Як писав «Вголос», під час прослуховування кабінету керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького детективи НАБУ виявили факти тиску на прокурорів та суддів, а також зливу інформації про обшуки.

У ГПУ заявили, що вже півроку розслідують справу, де фігурує Холодницький. Правоохоронці виявили окремі факти злочинів, які міг вчинити керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Генеральний прокурор України Юрій Луценко також попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання щодо зняття з посади керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що розслідування щодо Холодницького ініціювали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництва САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. Керівник ж Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що жодного разу не спілкувався з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим.

Холодницький підтвердив інформацію про виявлення у своєму кабінеті пристрою, схожого на «жучок» для прослуховування. Він також сказав, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram