Луценко заявив що має свідчення офіцера ЗСУ що Савченко вербувала його до теракту

Луценко заявив, що має свідчення офіцера ЗСУ, що Савченко вербувала його до теракту

Генпрокуратура має свідчення офіцера ЗСУ про те, що народний депутат Надія Савченко вербувала офіцерів для вчинення терактів у центрі Києва. Також є аудіо- та відеозаписи цих розмов.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання регламентного комітету, який розглядає подання на зняття депутатської недоторканності із Савченко, повідомляє «Українська правда».

Луценко розповів, що у 2017 році «Рубан і Савченко втупили у змову з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, планували широкомасштабну терористичну атаку на центр столиці, де зосереджені адміністративні та житлові будинки».

«Для отримання зброї Рубан і Савченко не пізніше листопада 2017 року досягли домовленості з ватажком терористичної організації «ДНР» Захарченком, який пізніше і передав зброю для цього теракту», – сказав Луценко. 

Він додав, що упродовж літа та осені Рубан і Савченко підшуковували співучасників і виконавців теракту.

«Особисто Савченко зверталася з такою пропозицією до окремих офіцерів різних частин ЗСУ. Влітку 2017 року Савченко звернулася до офіцерів 8 полку спецпризначення ЗСУ, що дислокується у Харкові, які на момент контакту з нардепом були у зоні АТО», – сказав генпрокурор.

«Офіцери Брезень, Захарченко, Лящ і Кіт отримали особисто від неї пропозицію вчиняти теракти», – додав Луценко.

За його словами, спершу офіцери «прийшли до висновку, що це проста маячня неврівноваженої психічно людини».

«Але коли в листопаді до цих же офіцерів звернувся Рубан, давши кошти на купівлю вантажного автомобіля для перевезення зброї з ДНР до України, офіцери негайно повідомили про це СБУ», – розповів Луценко.

Він додав, що ці офіцери були залучені до негласних слідчих розшукових дій, а Рубан і Савченко були впевнені, що офіцери та їх підлеглі стали їх співучасниками і «відверто ділилися з ними своїми планами та намірами».

«Процитую. Один з офіцерів у суді надав показ, що у місто Бахмут Савченко приїхала з Рубаном. Савченко сказала, що вони поїдуть на територію ОРДЛО. У зв'язку з цим Рубан попросив придбати їм вантажний автобус та дав 8,5 тисяч доларів. Наступного дня, 20.11. 17 року, я передав цей автобус Рубану у місті Бахмут. Рубан та Савченко проїхали на цьому авто до КПВВ «Майорське». І безпосередньо перед від'їздом Савченко розказала, що на зворотній дорозі вони везтимуть міномети», – прочитав свідчення офіцера Луценко.

Офіцер також засвідчив, що 23 листопада йому зателефонувала Савченко, сказала, що везе з Рубаном «з ОРДЛО міномети та зброю» і попростила офіцера допомогти їм провести це через КПВВ.

«У першій половині я дня зустрів мікроавтобус «Мерседенс Бенц спринтер» Савченко була у ватажному відділені авто. Проїхавши декілька кілометрів, автобус запинився, з багажного відсіку вийшла Савченко, деякий час я, Савченко та Рубан обговорювали, яку саме зброю вони привезли з ОРДЛО», – процитував Луценко свідчення офіцера.

Він додав, що ці дані підтверджені даними мобільних операторів зв’язку, які фіксували місцеперебування телефонів Рубана в ОРДЛО.

«Усі ці дії зафіксовані на аудіо та відео. Знаходження Савченко в цьому автомобілі зафіксовано, це буде продемонстровано у залі Верховної Ради», – підсумував Луценко.

Як писав «Вголос», комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту розглядає три подання генерального прокурора Юрія Луценка щодо народного депутата Надії Савченко – про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешту Савченко.

Нагадаємо, 12 березня 2018 року Савченко викликали на допит до СБУ у справі керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, якого 8 березня затримали на КПВВ з арсеналом зброї. Савченко заявила, що перебуває в Європі до 16 березня.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що буде змушений внести подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко, якщо вона не прийде на допит 15 березня, тож у ніч на 15 березня Савченко повернулася до України і таки з'явилася до СБУ.

Перед допитом в СБУ Савченко звинуватила владу у злочинах проти Майдану, розв'язанні війни на Донбасі, здачі Криму.

Також глава ГПУ заявив у Верховній Раді, що Надія Савченко планувала «терористичний акт у стінах парламенту: знищити бойовими гранатами дві ложі, мінометами обрушити купол Верховної Ради і автоматами добивати тих, хто виживе».

За словами Луценка, вона нібито вербувала людей для цього й давала відповідні вказівки.

Верховна Рада виключила Надію Савченко з комітету національної безпеки і оборони.

Згодом Луценко вніс до ВР подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко.

Після допиту Савченко закликала українців до військового перевороту, прийшла у Раду, звідки її нардепи вивели нібито через загрозу з її боку.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram