Львівська облрада проінспектувала комунальні заклади області

22.09.2017 19:24
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду
Робоча група на чолі із заступником голови Львівської обласної ради Володимиром Гірняком відвідала низку комунальних закладів облради з метою моніторингу їх діяльності. Зокрема, перевірили навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів «Оберіг», історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, Роздільський дитячий будинок-інтернат.

Першим робоча група з вивчення фінансово-господарської діяльності комунальних закладів оглянула «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів «Оберіг». Зауваження стосувалися того, що значно різнилася кількість дітей, які відвідують заклад, і реальної присутності вихованців.

Як розповів Володимир Гірняк, під час нещодавньої перевірки тут було заявлено про 136 дітей, сьогодні керівництво повідомило про 120 учнів, а насправді нарахували лише 40. За штатним розписом в установі – 78 працівників. «Що це означає: навантаження на фонд заробітної плати, розрахунок по харчуванні, нарахування виплат. Такі порушення є в багатьох випадках. Наприклад, коли є 3 і більше бухгалтерів. На це треба реагувати і виправляти. Фактично зекономлені кошти можуть піти на кращі цілі для тих самих дітей», - наголосив він.

При вивченні фінансово-господарської діяльності Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді виявлено, що три туристичні бази, які розташовані в околицях Сколе та Славське, не використовуються в повній мірі.

Будиночки на території таборів у більшості випадків не задіяні. Територія не приведена до належного стану, доріжки потребують ремонту. За словами голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олега Домчака, такі заклади мають в першу чергу забезпечувати якісний відпочинок та оздоровлення дітей.

«Керівники таких установ мають використовувати можливості більш раціонально та ефективно, думати як «заробити» гроші та відповідно покращувати інфраструктуру», - підкреслив він.

На прикладі історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» робоча група відзначила, що вдала зміна керівника комунального закладу позитивно впливає на розвиток та дає відчутний поштовх для впровадження нових цікавих ідей.

Підсумовуючи виїзд робочої групи комунальними закладами, Володимир Гірняк наголосив, що моніторинг бюджетної сфери не має на меті закривати установи, забирати приміщення чи звільняти людей. «Наша основна мета – використовувати комунальне майно та бюджетні кошти ефективно та раціонально. Загалом в рік обласна рада скеровує на комунальні заклади з обласного бюджету близько 2,5 млрд грн, а також державну субвенцію. Якщо з цих коштів нам вдасться зекономити хоча б 10 відсотків, то ми отримаємо значну суму на розвиткові обласні цільові програми», - резюмував заступник голови облради.

Нагадаємо, у планах робочої групи проаналізувати до 1 грудня всі 142 комунальні заклади та вивчити їх фінансово-господарську діяльність для покращення ефективності їхньої роботи.


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram