Депутати Львівської міської ради вимагають покарати винних у вбивстві херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Про це сьогодні, 8 листопада, з трибуни Львівської міської ради заявив депутат від ВО “Свобода” Андрій Рікота, передає кореспондент “Вголосу”.

“Жорстоке та підле вбивство активістки Катерини Гандзюк показало усю ступінь прогнилості політичної та правоохоронної системи. Цьому вбивству передувало більш ніж 50 замахів на активістів, які сталися лише з початку цього року. Переслідування, залякування, побиття. Замовники ж цих звірств далі лишаються неназваними, а відтак непокараними. Часто окремі активісти та невеликі групи громадян стають чи не єдиною перепоною на шляху корупціонерів, промосковських колаборантів і відвертого криміналу. Це все — прояв системних процесів деградації політичної системи”, — наголосив депутат.

Він зазначив, що зрощення влади і криміналу — аж ніяк не газетне кліше. Це реальні обставини для багатьох українських міст.

“Керування тіньовим бізнесом, боротьба з конкурентами, залякування незгодних, банальний рекет — все це є полем для діяльності прикритого владою криміналу. Перш за все, ми вимагаємо посилити суспільний тиск і домогтись реального покарання для всіх причетних до вбивства, насамперед для замовників і тих, хто їх покривав, включно з найвищими кабінетами. Не припустимо, аби так було далі. Зло, яке відчуває безкарність, здатне вбивати. Зокрема, тих, хто має світоглядний конфлікт із правоохоронцями, з цією олігархічною системою”, — сказав Андрій Рікота.