Львівські чиновники хочуть ліквідувати управління екології

Багаторічний сморід в місті напередодні Євро-2012, екологічна катастрофа на Грибовицькому сміттєзвалищі, багатомісячна антисанітарія у зв'язку із невивезеним сміттям, шкідливі для здоров'я людей виробництва, про які ніхто навіть не здогадується, незаконні забудови парків та скверів та забруднення водойм – все це результати системного нехтування екологічною безпекою в місті.

Екологічна сфера не приносить прибутків, а екологічний контроль, навпаки, перешкоджає ручному управлінню територією. Тому керівництво міста винайшло спосіб ліквідувати екологічне управління – реорганізувати його у відділ у складі департаменту. З такою ідеєю виступив 20 липня 2017 року на пленарному засіданні директор департаменту містобудування ЛМР Сергій Коровайник. До честі міських обранців усіх фракцій, які запідозрили в такій пропозиції кадрову чистку, рішення не було прийнято.

Про це пише ГО «Розвиток громади».
 
Однак, керівництво міста ніколи не полишає свої задуми і сподіваючись на розслабленість депутатів після канікул, на пленарне засідання 16 вересня під №16 винесено питання звіту про роботу управління екології та ландшафтного планування і наступне питання №17 – ухвала про зміну положення департаменту містобудування, якою передбачено ліквідацію управління екології та ландшафтного планування.
 
Важливо, що управління екології у Львівській міській раді не є окремою юридичною особою – самостійно не розпоряджається коштами і не приймає рішень. Така ситуація прямо суперечить Ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено повноваження у сфері регулювання охорони навколишнього природного середовища, для реалізації яких у виконавчій гілці міської ради повинен бути окремий підрозділ, у складі фахівців за напрямками: охорона рослинного та тваринного світу; природно-заповідна справа; поводження з відходами, в т.ч. небезпечними; охорона водних ресурсів, охорона  атмосферного повітря; економіка природокористування та ін. При цьому, закон уповноважує на контрольні та дозвільні функції.
 
«Відтак ухвала про ліквідацію управління екології та покладання цих обов'язків на відділ у складі департаменту із вкрай обмеженими повноваженнями та мізерною кількістю фахівців, які туди потраплять через непрозорі конкурси, є не лише протиправною, а й створить умови, що погіршать екологічну ситуацію у місті», – наголошують у «Розвитку громади».

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm