Про це пише ГО «Розвиток громади».

Рішення виконкому, на підставі якого була підписана згадана угода, депутати визнали нечинним, однак фірма «Екотех» миттєво оскаржила позицію депутатів у суді. На цей час єдиним борцем з кабальною угодою є депутат районної ради від «Самопомочі» та колишній заступник міського голови Миколаєва Володимир Паньків. Днями за його позовом Львівський апеляційний адміністративний суд виніс рішення про закриття справи про розірвання договору про спільну діяльність між місцевим комунальним підприємством та ТзОВ «Інвестиційна компанія «Екотех», мотивуючи своє рішення тим, що депутат районної ради не може представляти інтереси громади міста Миколаєва.
 
Попри судові баталії, за інформацією Миколаївського КП «Житлово комунальне управління», протягом другого півріччя місцевий полігон прийняв понад 2 тисячі 280 тонн сміття, більшу частину якого завезено саме компанією «Грінера Україна». Для цього перевізника захоронення на Миколаївському полігоні обходиться найдешевше серед інших міст області. Середня вартість становить 83 гривні за тонну, при цьому від Санкому в серпні комунальники Миколаєва приймали сміття по 550 грн за тонну.

Згідно із даними комунального підприємства, у грудні 2017 року на полігон компанія «Грінера Україна» завозила в середньому 53 тонни на день. «Мабуть, низька вартість захоронення ТПВ змусила повністю переорієнтуватися на Миколаївське сміттєзвалище. Адже уже в січні обсяги відвантаження на цей полігон збільшилися в рази», – пишуть у «Розвитку громади».

Зокрема, 17 січня на міському полігоні лише компанія «Грінера Україна» відвантажила понад 300 тонн смітт, попри 120 тонн, дозволених угодою. Однак насправді невідомо, скільки фактично Львівського сміття вивезено на цей полігон, враховуючи, що сама компанія «Грінера» і контролює процес приймання відходів.

Натомість Миколаїв у 2017 році отримав субвенцію з обласного бюджет у розмірі 1 млн 181 тисяча гривень. Місцева влада потратила ці кошти на капітальний ремонт системи ливневої каналізації по вул. Гагаріна і на капітальний ремонт розподільчої камери мулоперегнивачів та первинних відстійників очисних споруд міста. Крім того, за обласні екологічні гроші міська влада купила за 1 млн 888 тисяч 800 грн один сміттєвоз для комунального підприємства.

У питанні сміття Миколаївська громада безправна. «Грінера» через посередництво власної фірми завозить на неофіційний і невпорядкований полігон гори сміття, міський голова отримує кошти на вирішення найгостріших господарських питань, а цілий район приватної забудови Миколаєва без централізованого водопостачання і водовідведення перетворюється на копію Великих Грибович і Малехова – з власними глобальними проблемами та безпосередньою близькістю з сміттєзвалищем.

 

«Вголос»