У суботу, 20 жовтня, під стадіоном “Арена-Львів” відбудеться протест проти “російськомовності” Львова.

Про це повідомляють на сторінці події у “Фейсбуці”.

“Останніми роками у Львові почали активно організовувати всякі події, зокрема форуми, семінари, тренінги. Це, звісно, добре, але дуже часто на цих подіях запрошені “спікери” чомусь виступають російською. Це є певне приниження для Львова, адже місто є україномовним і завжди було центром захисту нашої мови. Для більшості таких “спікерів” виступ російською — це принципова позиція. Організатори та “спікери” таких подій чомусь вважають, що всі повинні знати і розуміти рускій язик.

Часто, а практично завжди, в описах подій навіть не вказують мови виступу і примусово нав’язують російську. Багатьом не подобається така позиція організаторів і ми хочемо, щоб нас не обмежували у виборі подій і забезпечували виступи саме українською мовою, незалежно від тематики. Саме тому ми організовуємо акцію протесту, щоб показати організаторам, якою саме мовою мають відбуватися події у Львові”, — кажуть організатори протесту.

20 жовтня на “Арені Львів” проходитиме Lviv SMM Forum, організатори якого, за інформацією активістів, запросили винятково російськомовних спікерів, тим самим обмежили охочих відвідати цю подію.

Протестувальники також зазначають, що організатори СММ-форуму спершу обіцяли забезпечити виступи синхронним перекладом українською, проте згодом відмовилися від цього.

Нагадаємо, що львівський міський голова Андрій Садовий разом зі своїми колегами з партії “Самопоміч” на початку російської агресії 2014 року організував у Львові акцію “Львоф гаваріт па-русскі”.