Видання НВ дізналося що можна добувати з літаючих у космосі каменів.

За останні два роки слово «майнінг» прижилося в нашому побуті і пішло далеко від глибоких шахт та запорошених кар'єрів. У перекладі з англійської, «mine» – значить видобувати, а майнерів до останніх 8-10 років асоціювали винятково з «сoal» – вугіллям, з «ore» – рудою, та іншими корисними копалинами.

Сьогодні ж, після масової оцифровки професії гірників і хвилі видобутку криптовалют, вже близький нашому вуху майнінг може відновити первинний контекст. Ідея видобутку корисних копалин з пролітаючих повз Землю астероїдів знову набула сенсу, зазначає видання.

Наголошується, що головною проблемою «майнінгу астероїдів» була відсутність космічного апарата, здатного виділяти необхідну кількість енергії для досягнення астероїда та приземлення на його поверхню. Цю енергію заведено позначати як delta-v, або як «характеристична швидкість орбітального маневру». Простіше кажучи, це зміна в швидкості, необхідна для переходу з низької орбіти Землі на орбіту астероїда.

Але тепер, коли у людства є Falcon Heavy, космічна гірнича справа може стати досить прибутковою галуззю.

Головною цінністю астероїдів є наявність в їх складі платини і паладію, які використовуються в електротехніці та в якості каталізатора для хімічних реакцій. Також можливий видобуток води з космічних каменів, яку згодом можна розщепити на водень та кисень для використання в ракетному паливі або для підтримки життєздатності людей.

Вчені ділять усі астероїди на три типи:

1. С-тип – вуглецеві астероїди, які становлять 75% всіх астероідоів і зроблені з чорних матеріалів ( 253 Матильда )

2. S-тип – кремнієві або кам'янисті астероїди – 17% від усіх астероїдів ( 433 Ерос )

3. Х-тип – інші астероїди змішаного типу

Прибуткові астероїди (ті, з яких можна отримати більше $1 млрд) найімовірніше розміром з футбольне поле – приблизно 100 метрів, говорить дослідник з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Мартін Елвіс.

Якщо до створення Falcon Heavy нам було доступно близько 3% «прибуткових» астероїдів, які розташовані поблизу Землі, то зараз ми можемо отримати доступ до 45% цих каменів.

«Замість кількох сотень, тепер ми можемо отримати доступ до тисяч астероїдів, які мають корисні метали», – розповів Мартін Елвіс на щорічній зустрічі Американської асоціації розвитку науки в Остіні, штат Техас.

Ця ідея дійсно має право на існування, оскільки для досягнення навколоземних астероїдів потрібно менше енергії, ніж для висадки на Місяць, і набагато менше, ніж для досягнення так палко бажаного Маском Марсу.