Особливо планомірно ця атака розпочалася тоді, коли гаспадін Качинський помітив, що у справі загибелі його брата, Москва не поступається ні на крок, і він сам та його ПіС, почали втрачати дивіденти у польського виборця, то ж відразу з”явився привид Волині, привид УПА і давній лозунг: “Львув- то Польска”. В цому контексті теж з”явився фільм “Волинь”, напади польських шовіністів на українську процесію в Перемишлі, руйнування могил солдатів УПА, заяви  Ващиковського, Запули і навіть митрополита Мокшицького. Сегменти єдиного ланцюга. Для українців ці заяви, демарші та  дії з боку польської сторони -зрадливий удар в часі московської агресії. Добрі і надійні сусіди так не поступають. Агітація і пропаганда польських провладних структур викликає ненависть до українців з боку польської молоді, про засвідчують дописи в Інтернеті. Аналогічне ставлення і  до українців, що є громадянами Польщі і до українськиїх заробітчан, наприклад, переслідування відомої польської вченої та громадського діяча Олі
Гнатюк.
    На світ Божий витягуються заяложені промосковські лозунги, завідомо сфальсифіковані, як-от””українські фашисти”, “УПА- найбільш злочинна і фашистська організація”, “Львув -то Польска” та інші. Повна співзвучність з Москвою! Навіть нинішній та колишній Смоленськ ховається в тінь, в порівнянні з УПА чи нинішніми українськими патріотами,що встали на захист своєї молодої держави від московського монстра. Суцільні фашисти! Реклама грубо сфальсифікованого фільму “Волинь” цьому яскрвий приклад. Одурманені сфальсифікованим фільмом, понад  півтора мільйона поляків переглянули його і  негації до українців зросли у геометричній прогресії. Появилися нові політичні словосполучення в лексиконі правих, кресов”яків та суб”єктів з середовища ПіСяків такого змісту: “Наростає загроза Польщі з боку українських фашистів”, “Зростають українські територіальні претензії до Польщі”, “Польська влада потурає насильству”, “Україна не увійде в Європу з Бандерою” та інші.
    Патріотичні середовища Львова та всієї України, підірвали дії міністра закордонних справ Польщі Ващиковського, який відмовився відвідати музей тюрми на Лонцького, що є болем і горем чи не кожного українця Галичини. А може він згадав колишню назву цієї вулиці, що була названа іменем цього коменданта Львова- не меншого шовініста ніж сам Ващиковський. Віце- консул М. Запула не відстав від свого шефа, і  наголосив, що на 1918р. Львів був польським містом. Як би цей шовініст заявив про це в Німеччині чи в Росії- уже б пакував чемодани і його дипломатичній карєрі прийшов би кінець. Але там лячно. Виходячи тільки з цих заяв та направлених сегментів польської шовіністичної політики- можна сміливо зробити висновки про формування щодо українців принципу етнічної ненависті та ксенофобії.
    Все ж нашим сусідам-шовіністам з Польщі слід нагадати про те, як вони підленько виторгували Галичину і Волинь на Раді Амбасадорів у 19223р., проте, як підленько вів себе відомий польський скрипаль Падеревський, як Гітлер скорботно вшанував смерть свого друга- Ю. Пілсудського, перетворившись на плакальницю біля його штучного гробу, про те, як профашистська Польща ділила з Гітлером Чехо-Словаччину, про те. як 450 тисяч поляків доблесно воювали в рядах Вермахту та СС. І як жахливо замордували в німецькому концтаборі братів Провідника Степана Бандери, або ж чи виплатив польський уряд компенсацію за спалених живих євреїв у м. Єдвабному, що пережили німецький Голокост. Як відомо, сучасна Німеччина заплатила полякам значні суми грошей за знищених і експлуатованих поляків. От чи заплатила Польща родинам вбитих понад мільйон німців, яких  4млн. вигнали з рідних земель. Не чути.
     Імперський реваншизм у Польщі все більше набирає обертів і, перш за все, це стосується України. Манія величності засвідчує про комплекс меншовартості. Приклад тому- недавній Смоленськ.
Заяви польських шовіністів засвідчуютиь і про слабкість нашої зовнішньої політики. Внутрішні розбори провладної еліти затьмарили наші проблеми  на міжнародній арені , і перш за все з Польщею, Румунією, Угорщиною та навіть з Грецією, які почали виявляти свої проімперські позиції щодо воюючої України.
    Завдяки слабкості нашої вищої та місцевої влади, поляки, тихою ходою, утверджують свою польськість на Україні, а особливо в Галичині та Львові. Зливи меморіальних таблиць, пропам”ятних хрестів, цілих пам”яткових комплексів- заполонили наші міста і села. І часто ці пам”ятники є образою національної гідності українців, як наприклад, колони  місць битв поляків з УГА на Личаківському кладовищі чи пропам”ятні таблиці, присвячені Пілсудському, який задушив молоду республіку галичан і поділив з більшовиками українську територію.
В дії -московська парадигма для Варшави.