Під час проведення круглого столу "Перспективний план Львівської області" експерт в галузі децентралізації Юрій Ганущак, а фактично гучномовець Мінрегіонбуду, заявив, що за його інформацією лише половина об`єднаних громад, яка йде на вибори, отримає статус міста обласного значення. Решта ОТГ – залишаться "великими сільрадами".

 Ось Вам, шановні, і децентралізація по-гройсманівськи! Заманюємо органи місцевого самоврядування на об`єднання через пряник у вигляді прямих міжбюджетних відносин з обласним бюджетом, а потім кажемо, що ви не так об`єдналися. А тому і далі взаємодійте з районним бюджетом і чекайте на субвенції як з моря погоди.

 Експерт з питань децентралізації Петро Жук застеріг присутніх від формування у районах величезних громад, оскільки це може призвести до периферійності багатьох самобутніх населених пунктів. Для прикладу, він навів Турківський район, де обласна державна адміністрація пропонуватиме передбачити у Перспективному плані лише дві громади: Турківську і Боринську. Це є однозначне порушення Методики, адже транспортна доступність у цих громадах буде обмеженою.

 У невеликах громадах, на його думку, є сильна місцева ініціатива наповнювати бюджет і вишуковувати кошти, натомість як у великих громадах периферійні території не будуть готові робити такі кроки.

 Один з експертів наголосив на тому, що під час ухвалення перспективних планів необхідно враховувати гірську місцевість Сколівського, Турківського та Дрогобицького районів. Є відповідний закон "Про статус гірських населених пунктів в Україні".

 Що мене насторожило, від деяких поважних громадських діячів та чиновників на круглому столі прозвучала теза про примусово-добровільне об`єднання громад, мовляв, процес і так вже затягнувся. Чи не задля цього і збирався круглий стіл???

 2 листопада 2016 року під час круглого столу "Перспективний план Львівської області" експерти та аналітики обговорювали перспективні плани шести районів: Пустомитівського, Сколівського, Дрогобицького, Турківського, Стрийського та Сокальського.