Про це говорили у розмовній студії «Правди. Наживо» із Олександром Павліченком, виконавчим директором Української Гельсинської спілки з прав людини.

«При опитуванні було виділено 5 регіонів – центральний, західний, східний, південний і окремо – Донбас, як специфічний регіон. Темно-синій колір визначає те, наскільки опитувані респонденти погоджувались відмовитись від певних прав або свобод, але мати певний матеріальний добробут. Західний регіон має 48% таких респондентів, натомість Донбас – лише 22%», – зазначив він.

Масштабне опитування провели у 2016 році, за ним 78% українців визнають найважливішим – право на життя. А також – свобода.

«Якщо хтось хоче проміняти свободу на добробут, то в результаті не матиме ні того, ні іншого. Втім, варто говорити про те, що ж показав результат дослідження. Абсолютно всі регіони визначили, що у лінійці цінностей на першому місці стоїть свобода», – додав Олександр Павліченко.

А більшість респондентів, за словами виконавчого директора Української Гельсинської спілки з прав людини, у разі порушення їхніх прав, звертатимуться не до поліції чи суду, а до…засобів масової інформації:

«Який парадокс відкрився унаслідок оцього дослідження: коли респондентів запитували про те, якими є ось ті механізми, до яких варто звертатися для забезпечення права, якщо воно порушене, то більшість респондентів сказали, що вони будуть звертатись до ЗМІ – 28% на заході, 26% – в центрі, 29% на сході, і 31% – на півдні» .

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.