Маленька Швейцарія в серці України: туристи потягнулися на каньйон в Буках

Цьому каньйону вже близько 2,5 млрд років – тоді в цьому місці стався розлом плит літосфери і утворилася тріщина в земній корі. Туристів тут у вихідні безліч – люди ловлять рибу, фотографуються і, звичайно, купаються.
Про це пише Сегодня.

Високі скелі тягнуться на три кілометри, розповідає місцевий Сядь каменів, прихована лісом, видніються руїни Буцький ГЕС, побудованої в 1929 році. Тоді станція забезпечувала електрикою чотири села. Жителі часто приходили розглядати незрозуміле спорудження. «Люди цього не розуміли і говорили: «З води витягує електроенергію. Як? Руками або якось ще?». Це було для них дивно», – розповідає житель і екскурсовод Василь Сологуб.

До речі, зараз сюди регулярно приїжджають скелелази, навіть проводяться змагання.

Знайти собі заняття можуть і ті, хто просто приїхав милуватися каньйоном. Для фото безліч можливостей, екскурсовода знайти не складно, недавно працює кафе, де є обіди. Економ-варіант – килимок, чай і бутерброди.

Довідка: Буцький каньйон розташований біля смт Буки Маньківського району Черкаської області, на річці Гірський Тікич. Утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.

Каньйон починається за 800 м нижче від греблі колишньої Буцької ГЕС. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону бл. 2,5 км, ширина — 80 м. Площа, що підлягає природоохоронним заходам — 80 га. Тут розташовані залишки, ймовірно, рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунгенджу. Цей «Український Стоунгендж» ще мало досліджений.

 

«Вголос»

 


 

 

 

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram