Марсохід зробив знімки скель з незвичайним для Марса фіолетовим кольором (ФОТО)

Якщо дивитися з Землі, то поверхня Марса має яскраво виражений червонуватий відтінок, проте, якщо поглянути на це все ближче, то можна побачити ділянки поверхні абсолютно несподіваних кольорів.

Підтвердженням цьому є один з останніх знімків, зроблених відомим марсоходом Curiosity, передає dailytechinfo.org.

На передньому плані цього знімка видно нагромадження скель, що мають вельми незвичайний для Марса яскравий фіолетовий колір.

Представлений вище знімок був зроблений 10 листопада 2016 року за допомогою камери Master Camera (Mastcam) марсохода в районі підстави гори Шарп.

«Зміни кольору скель вказують на різноманітність хімічного складу порід в області гори Шарп. Фіолетовий колір скель вказує на наявність в них великої кількості гематиту, мінералу, що складається з оксиду заліза. І це було підтверджено за допомогою інструменту Chemical and Mineralogy (CheMin)» - написали представники НАСА в пояснювальній записці, - «Досить сильні вітри в цій області в цей сезон марсіанського року сприяють очищенню поверхні скель, інакше їх колір міг бути схований під шаром піску і пилу».

На додаток до фіолетових скель на передньому плані, на дальньому плані знімка видно більш високі ділянки гори Шарп. Марсоходу Curiosity ще належить дістатися туди і провести там низку досліджень в рамках його основної наукової місії. Похід марсохода в гору почався в жовтні минулого року серед скель оранжевого кольору в місці під назвою Murray formation. Потім марсохід підніметься в місце з умовною назвою Hematite Unit, після якого він відвідає місця з назвами Clay Unit і Sulfate Unit, останнє з яких стане найвищою точкою підйому. Вивчення складу цих різних пластів гірських порід дозволить вченим дізнатися більше про геологічне минуле Червоної Планети і багато іншого.

-

 

Теги: космос, Марс

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm