Матеріали про фальсифікації на тернопільських виборах буде скеровано до Генпрокуратури МВС та СБУ

Матеріали про фальсифікації на тернопільських виборах буде скеровано до Генпрокуратури, МВС та СБУ

Матеріали попереднього звіту тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин порушення Конституції України і законів України при проведенні позачергових виборів Тернопільської обласної ради 15 березня 2009 року фактів та фальсифікації їх результатів буде скеровано до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України для їх вивчення та відповідного реагування. Відповідний проект постанови зареєстрував у Верховній Раді України голова тимчасової комісії, народний депутат України від БЮТ Іван Денькович.

«Переконаний, що постанова буде прийнята парламентом. Адже була проведена перевірка з дотримання вимог чинного законодавства України суб’єктами виборчого процесу, посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів міста Тернополя та Тернопільської області.


В ході перевірки ми виявили численні порушення норм чинного законодавства. За багатьма виявленими порушеннями правоохоронні органи ще проводять перевірку. Тому весь попередньо напрацьований матеріал повинен бути переданий в органи правопорядку.


Хочу закликати Генпрокуратуру, МВС та СБУ максимально професійно, виважено та незаангажовано підійти до розгляду цього матеріалу. Адже незабаром – президентські вибори в Україні. І для нас важливо, щоби такого свавілля, яке чинилося минулого року на Тернопіллі, не дай Боже не повторилося взимку наступного року», – наголосив Іван Денькович.


Депутат додав, що тимчасова слідча комісія, яку він очолює, своєї діяльності не припиняє. «За багатьма виявленими порушеннями правоохоронні органи ще проводять перевірку, тому є необхідність у продовженні роботи тимчасової слідчої комісії», – зазначено у пояснювальній записці до проекту постанови.


Іван Денькович зауважив, що всі безчинства на Тернопіллі проходили під безпосереднім керівництвом перших осіб виконавчої влади області. А винними, на його думку, будуть звичайні члени дільничних комісій. Тому депутат закликає «усіх працівників ДВК та ТВК на майбутніх виборах бути максимально відповідальними перед законом, перед виборцями і своєю совістю!».

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram