Про це інформує власкор «Вголосу».

Протягом  останніх 10 років на перші місця в області виходять хвороби, що в природних умовах передаються переважно через укуси кровососних комах та кліщів: кліщовий вірусний енцефаліт і лаймбореліоз (хвороба Лайма).

Лабораторні знахідки дали змогу встановити на території природних осередків Волині вялопротікаючу епізоотію серед гризунів. Зокрема, лабораторним моніторингом підтверджено  високий відсоток інфікування збудниками поширених природно-осередкових інфекцій дрібних ссавців у природі. Так, в 2017 році при досліджених гризунів виявлено збудники  лептоспірозу – у понад 35% досліджень, туляремії – 3,6%, ієрсініозів  — до 10%.

Відповідно до цього, прогнозується відносно благополучна епідситуація з невисокою вірогідністю поодиноких захворювань людей на туляремію та ієрсініози.

Актуальний для області прогноз щодо лептоспірозу. Епідпрогноз щодо лептоспірозу зводиться до можливих поодиноких випадків захворювання, що вимагає дотримання певних вимог безпеки при проведенні сільськогосподарських робіт, перебуванні біля водойм тощо.

В області передбачається вкрай неблагополучний прогноз щодо сказу, враховуючи, що за три останні роки реєструється найбільша захворюваність тварин на сказ протягом останнього десятиліття – 171 випадок (2015 рік — 53 тварини; 2016 рік – 67; 2017 рік – 51).

Характерно, що на сказ хворіють теплокровні тварини майже у всіх районах. В минулому році найбільше хворих тварин виявлено серед дикої фауни (в основному лисиць – 47%). Серед свійських тварин частіше виявляють сказ у котів (29%) та собак (18%).

Останніми роками значно активізувались хвороби, що передаються через укуси кліщів: кліщовий вірусний енцефаліт та лаймбореліоз.

На території Ратнівського району з 1995 року існує активнодіюче природне вогнище кліщового вірусного енцефаліту, де в основному, спостерігаються поодинокі випадки. Але останніми роками відмічається тенденція до стабільного зниження захворюваності (2016 рік — 5 випадків; 2017 рік — 1 у Ківерцівському районі).

У той же час значно зріс кліщовий лаймбореліоз, який у світі реєструється з 90-х років минулого століття, а на території Волині — з 2002 року. На сьогодні зареєстровано більше 130 хворих. Лише за останні 3 роки виявлено 90 хворих на лаймбореліоз (2015 р. – 20; 2016 р. — 31; 2017 р. – 39).

 

«Вголос»