Міністерство юстиції України на технічному рівні впровадило механізм, який не дозволить реєстратору здійснювати реєстраційні дії за межами своєї області.

Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, передає прес-служба міністерства.

“До Антирейдерської комісії Мін’юсту надходить багато скарг, коли у порушення вимог закону реєстратори вчиняють реєстраційні дії поза межами своєї юрисдикції, тобто поза межами області. Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об’єкти нерухомості у Києві чи Дніпрі. Так бути не може”, – каже вона.

За її словами, на такі дії Мін’юст реагував шляхом відключення реєстраторам доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки несумлінні реєстратори все одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось, роблячи це несвідомо, а хтось – спеціально.

“Ми вирішили використати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну чи ненавмисну помилку. Тобто тепер реєстратор на технічному рівні не зможе здійснити реєстраційну дію не у своїй області, бо, якщо він спробує це зробити, на екрані з’явиться напис “технічна помилка” і натиснути кнопку буде неможливо”, – пояснила Сукманова.

Заступник міністра також додала, що Мін’юст буде продовжувати застосовувати технічні рішення для захисту прав власності, і анонсувала автоматичний обмін даними між реєстрами міністерства і Єдиним державним реєстром судових рішень для того, щоб унеможливити реєстрацію прав власності на основі підроблених рішень суддів.