Мінкульт просить правоохоронців оцінити співпрацю московських попів із терористами ЛНР

Міністерство культури України зробило заяву щодо співпраці вищого духівництва луганської єпархії УПЦ Московського патріархату із керівництвом самопроголошених терористичних «ЛНР».

У міністерстві зазначають, що із 2014 року, у відкритих джерелах інформації з'являлися матеріали, що вказують на факти відвертої співпраці представників кліру та вищого духовенства Української православної церкви (УПЦ), які перебувають на тимчасово непідконтрольних Українській владі територіях, з представниками проросійських терористичних організацій ДНР та ЛНР.   

«Останній факт цієї ганебної тенденції, що, на превеликий жаль, є нормою в середовищі кліру УПЦ, був зафіксований в окупованому Луганську», - йдеться у заяві Мінкульту.

Повідомляють, що на початку травня сепаратистським ЗМІ «Істок» було оприлюднене інтерв'ю  А. Ліцоєва, очільника так званого Комітету у справах релігії та духовності терористичної організації ЛНР.

В своєму інтерв'ю чиновник-сепаратист прямо говорить про те, що створенням вказаного вище Комітету, а також призначенням його на посаду керівника цього органу, опікувався особисто владика Митрофан (Юрчук) – митрополит Луганський й Алчевський, постійний член Священного синоду Української православної церкви (МП, - ред..).

«У зв'язку з оприлюдненим вище фактом вкотре закликаємо керівництво Української православної церкви та її вірних:

- публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні та припинити співпрацю з терористами, що стане реальним підтвердженням декларацій про нібито підтримку територіальної цілісності України;

- звернути особливу увагу та дати, належну канонічно-дисциплінарну та громадську оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ, які зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи й духовно підтримуючи російських окупантів», - йдеться  узаяві.

Разщом з тим, Мінкульт попросив правоохоронні органи надати антиукраїнським діям та висловлюванням окремих представників кліру та вищого духівництва Української православної церкви належну правову оцінку.

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram