Мінкульт просить правоохоронців оцінити співпрацю московських попів із терористами ЛНР

Міністерство культури України зробило заяву щодо співпраці вищого духівництва луганської єпархії УПЦ Московського патріархату із керівництвом самопроголошених терористичних «ЛНР».

У міністерстві зазначають, що із 2014 року, у відкритих джерелах інформації з'являлися матеріали, що вказують на факти відвертої співпраці представників кліру та вищого духовенства Української православної церкви (УПЦ), які перебувають на тимчасово непідконтрольних Українській владі територіях, з представниками проросійських терористичних організацій ДНР та ЛНР.   

«Останній факт цієї ганебної тенденції, що, на превеликий жаль, є нормою в середовищі кліру УПЦ, був зафіксований в окупованому Луганську», - йдеться у заяві Мінкульту.

Повідомляють, що на початку травня сепаратистським ЗМІ «Істок» було оприлюднене інтерв'ю  А. Ліцоєва, очільника так званого Комітету у справах релігії та духовності терористичної організації ЛНР.

В своєму інтерв'ю чиновник-сепаратист прямо говорить про те, що створенням вказаного вище Комітету, а також призначенням його на посаду керівника цього органу, опікувався особисто владика Митрофан (Юрчук) – митрополит Луганський й Алчевський, постійний член Священного синоду Української православної церкви (МП, - ред..).

«У зв'язку з оприлюдненим вище фактом вкотре закликаємо керівництво Української православної церкви та її вірних:

- публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні та припинити співпрацю з терористами, що стане реальним підтвердженням декларацій про нібито підтримку територіальної цілісності України;

- звернути особливу увагу та дати, належну канонічно-дисциплінарну та громадську оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ, які зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи й духовно підтримуючи російських окупантів», - йдеться  узаяві.

Разщом з тим, Мінкульт попросив правоохоронні органи надати антиукраїнським діям та висловлюванням окремих представників кліру та вищого духівництва Української православної церкви належну правову оцінку.

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm