Між Австрією та Німеччиною розгорівся шпигунський скандал

Австрійська влада вимагає від Берліна «вичерпного пояснення» у справі шпигунської діяльності німецького уряду на території австрійської держави.

Про шпигунський скандал написала австрійська газета «Der Standard», котра теж опублікувала список «об’єктів, за якими стежили», передає Польське радіо.

Австрійські ЗМІ оприлюднили список дипломатичних установ, державних об’єктів, представництв австрійського і міжнародного бізнесу, а також політиків, за якими у 1999-2006 роках шпигувала німецька розвідка Bundesnachrichtendienst (BND). У цьому списку знаходиться теж посольство Польської Республіки у Відні.

«Між друзями такого не повинно бути», – так справу коментує австрійський канцлер Александер Ван дер Беллен.

Шпигунським скандалом займеться спеціально створена парламентська Група з питань розвідки в Бундестагу. «Ми перевіримо, чи ці звинувачення є актуальними, чи мають зв’язок із справою, про яку повідомлялося у 2015 році», – заявив депутат німецького Бундестагу Армін Шустер.

Нове законодавство з 2016 року дозволяє німецькій розвідці слідкувати за закордонними телекомунікаційними мережами, а також прослідковувати особові дані іноземців, якщо це служить державному інтересу Німеччини. Закон, натомість, забороняє шпигувати за німецькими громадянами.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram