Міжнародна правозахисна організація закликала Київ не переслідувати антикорупційних активістів

Міжнародна правозахисна організація закликала Київ не переслідувати антикорупційних активістів

У правозахисній організації Amnesty International закликали українську владу припинити чинити тиск на громадські організації та антикорупційних активістів. В організації стурбовані тенденціями щодо права на об'єднання в Україні, оскільки влада планує ухвалити нові дискримінаційні вимоги для недержавних організацій та порушують кримінальні справи проти антикорупційних громадських організацій у зв'язку з їх законною діяльністю.

Про це йдеться  у заяві організації, передає 112 Україна

"Українська влада має припинити переслідувати та залякувати активісток, активістів та громадські організації, а також забезпечити, щоб нові законопроекти надмірно не обмежували їхні права на свободу вираження та на свободу асоціації", - зазначають правозахисники.

В Amnesty International стверджують, що суперечливі законопроекти шкодять незалежним недержавним організаціям.

Зокрема, правозахисники розкритикували прийнятий парламентом і підписаний президентом закон "Про запобігання корупції", який зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

"Нові вимоги щодо звітності дискримінаційні по своїй природі і орієнтовані на антикорупційних активістів / активісток, що порушує їх права на свободу слова і свободу асоціації", - відзначають в Amnesty International.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram